Krása Novinky

Jakou péči byste své pleti měli dopřávat na podzim a připravit ji tak dostatečně na zimu

Jakou péči byste své pleti měli dopřávat na podzim a připravit ji tak dostatečně na zimu
Napsal Barbora

Během podzimních měsíců vaše pleť dostává pěkně zabrat. Slunečné dny střídá pochmurné počasí plné studeného větru, vlhkosti, smogu a teplotních změn při přechodu zvenku do místnosti. Jak tedy podpořit zdraví vaši pleti na podzim, aby byla dostatečně připravena na zimu?

Hydratace

Pravdou je, že každé roční období je specifické péčí o pleť. Jiné přípravky byste měli například používat v létě a samozřejmě jiné přes zimu. Přes léto byste měli dbát na dostatečnou hydrataci pokožky, redukovat tvorbu kožního mazu, podzimní péče by měla zahrnovat kosmetiku, která obnoví rovnováhu pleti. Potřebovat budete přípravky bohaté na vitamíny a hydratační látky. Během podzimu totiž pleť můžete dobře připravit na studenou zimu. Dopřejte si proto vyživující a zvláčňující krémy. Péči můžete doplnit o některé druhy výživných olejů. Ideální je zvolit takový, který se bude hodit k typu vaší pleti. Vsadit můžete například o podpořenou péči o pleť s olejem makadamiovým, arganovým, makovým či mandlovým apod.

Naučte se používat peeling

Nedopřáváte si peeling, ani scrub? Naučte se již nyní pravidelně používat tyto abrazivní látky. Na pleti se totiž během podzimu často tvoří malé šupinky, díky kterým vypadá pleť zašedle a méně se leskne. Dopřejte své pleti proto pravidelně, alespoň jednou týdně, peeling či scrub, který pleť zbaví odumřelých kožních buněk, prokrví ji a dodá ji ztracenou barvu. Ideální je volit kvalitní přírodní peeling, který bude hrubostí tak akorát vhodný pro váš typ pleti.

Pravidelné masky

Na podzim byste do své péče o pleť měli přidat také vyživující a hydratační masky, které si můžete nanášet i po použití peelingu. Masky můžete zakoupit již připravené či si vytvořit domácí masku na pleť. Vhodné jsou masky regenerační, vyživující a uklidňující, které pozitivně ovlivní vzhled vaší pleti.

Péče o rty

Během podzimu nezapomínejte ani na zvýšenou péči o vaše rty, a to s pomocí kvalitních balzámů.

Jakou péči byste své pleti měli dopřávat na podzim a připravit ji tak dostatečně na zimu

O autorovi

Barbora