Novinky

Draslík je velmi důležitý pomocník pro vaše zdraví. Co umí?

Draslík je velmi důležitý pomocník pro vaše zdraví. Co umí?

Krása a zdraví jsou dva důležité aspekty spokojeného života. Každý z nás se přece jen chce cítit skvěle a neřešit kdovíjak velké množství zdravotních problémů. Přesně proto nesmíte zapomínat na vitamíny/minerály a další důležité doplňky stravy. Co vše musíte vědět o draslíku?

Extrémně důležitý minerál

Draslík patří mezi nejdůležitější minerály pro správné fungování našeho organismu. Jeho hlavní funkcí je optimalizace činnosti našich buněk. Čím máte zdravější buňky, tím více energie cítíte, rychleji regenerujete, pomaleji stárnete a méně riskujete rozvoj závažných onemocnění.

Tato stopová látka se zároveň stará i o kardiovaskulární zdraví, správný krevní tlak, kosti, ledviny, inzulinovou senzitivitu a adekvátní funkci svalstva. Navíc zajišťuje správný přenos nervových impulsů.

A co vlastně způsobuje nedostatek draslíku? Ze všeho nejdříve si všimnete svalové slabosti a nepravidelného srdečního rytmu. Zároveň zpozorujete i nevysvětlitelnou únavu, zácpu a další potíže. Pokud nezačnete jednat, vykoledujete si závažná onemocnění a v extrémních případech i smrt.

Ověřené přírodní produkty

Draslík naštěstí můžete snadno přijmout ve formě doplňků stravy. Dobrým příkladem je draslík od oblíbeného výrobce Naturvita. Ten si můžete výhodně koupit na stránkách e-shopu Gigalékárna. Za 61 Kč obdržíte balení o obsahu 60 tablet. V jedné tabletě najdete 40 mg draslíku.

Doporučené denní dávkování jsou tři tablety. Snažte se je přijímat buď ráno po probuzení, či večer před spaním. Minerály se totiž nejlépe tráví na lačný žaludek. Když už budete v tom, mrkněte se i na hořčík (velmi nedostatkový minerál v české stravě), případně i zinek. Tato kombinace minerálů působí synergicky, takže společně zvyšuje svůj účinek.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

O autorovi

admin