Novinky Zdraví

Jemné pohlazení aneb pečujte o své ruce správně!

Jemné pohlazení aneb pečujte o své ruce správně!
Napsal admin

Věděli jste, že v zimě naše ruce stárnou rychleji? Může za to tenká kůže na jejich hřbetech, která neobsahuje příliš mazu. V zimě musí navíc kůže čelit změnám teplot. Ruce se setkávají s mrazivým větrem, sněhem a teplem v přehřátých místnostech. Vše se na naší kůži podepíše a nemůžeme se divit, když začne ztrácet svou pružnost. Tady je pár rad, jak se o své ruce v zimě starat.

S mytím rukou to nepřehánějte

Jedním ze základů správné hygieny je mytí rukou. Nic se ale nemá přehánět!  Příliš časté namáčení rukou naši kůži zbytečně vysušuje. Vybírat bychom měli jen šetrná místa. Třeba ty, které obsahují olivový olej nebo výtažky z aloe vera. Na ochranu rukou ale nesmíme zapomínat ani při mytí nádobí. Nešetrné saponáty a horká voda můžou naši kůži poškodit. Řešením je snížit teplotu a použít ochranné rukavice.

Krémy, masáže a zábaly

Ruce musíme pravidelně krémovat. Kvalitními přípravky naši suchou pokožku ošetříme a zároveň předejdeme jejímu dalšímu vysoušení. Jestliže budeme o ruce pravidelně pečovat, budou za nedlouho jemnější a hladší.  Ruce bychom měli hýčkat! Zkusme jim proto dopřát pravidelnou masáž. Pokud nás trápí velmi suchá pokožka, můžeme místo krému zvolit olej. Ruce je ideální jemně promasírovat a zabalit například do bavlněných rukavic. Krém bychom měli mít vždy v kabelce a ruce ošetřovat i během dne.

Krásné ruce díky dermálním výplním

Vlivem času a dalších faktorů ztrácí hřbety našich rukou objem. Skvělým způsobem, jak znovu dodat kůži pružnost, je použití dermálních výplní. Odborníci z kliniky Mediestetik nám aplikují gelovou látku na bázi kyseliny hyaluronové. Po zhruba hodinovém ošetření v lokální anestezii nás nečeká žádná rekonvalescence. Výsledek uvidíme okamžitě. Efekt krásných mladistvých rukou nám vydrží až po dobu jednoho roku. Další možností je omlazení pleti za pomocí redermalizace a v případě vrásek či povadlé pokožky nemusíte na plastickou operaci, ale existuje alternativa formou neinvazifní liftingu Thermage. Nejlepší specialisty na tyto procedury najdete v Praze, výše zmiňovaná klinika Mediestetik.

 

O autorovi

admin