Novinky

Kufry na cestování a sady cestovních kufrů

Kufry na cestování a sady cestovních kufrů
Napsal admin

Vnitřní vybavení jednotlivých zavazadel a cestovních kufrů se liší. Dobré je, když je kufr vybavený vyztuženým dnem, uvnitř má polstrované popruhy, které zabrání zmačkání oblečení v kufru nebo jsou textilní kufry vybaveny přídavným zipem, který umožňuje zvětšení objemu až o 25 %.

Cestovní zavazadla dnes disponují celu řadou skvělých vychytávek a tím vám usnadní manipulaci s nimi. Může jít o pojízdná kolečka, výsuvná madla s možností polohování, popruhy pro připevnění přídavného zavazadla, zámky a bezpečnostní zipy proti zlodějům, gumová těsnění chránící před vniknutím vody i visačky. Sady cestovních kufrů jsou velmi praktické. Mají stejný design a různou velikost. Nechybí ani palubní kufry. Někdy si je vezmete všechny, jindy jen jeden nebo dva z nich. Budete vždy připraveni. Například palubní kufry jsou super do letadla, ale postačí vám i na víkend.

Materiál a cestovní skořepinové kufry

Cestovní kufry jsou skořepinové, textilní a kožené. Skořepinové kufry jsou z polykarbonátu, velmi tvrdého plastu a udrží během přepravy vaše věci v bezpečí. Mají většinou dvě komory s dostatkem prostoru pro uložení všech potřebných věcí na cestu. Kufry na cestování se hodí na delší cesty, jsou nepromokavé a vhodné i na převoz křehkých věcí. Mají dobrou ochranu před krádeží. Skořepinové kufry jsou doplňovány materiálem CURV®, díky kterému vynikají lehkostí a odolností proti nárazu i poškrábání. Proto se nemusíte s těmito cestovní kufry obávat váhového limitu při odbavování na letišti. Cestovní kufry jsou i omyvatelné.

Kufry na cestování a sady cestovních kufrů

Kožené a textilní kufry

Textilní kufry na cestování jsou lehké a hodně z nich disponuje možností zvětšení objemu díky povolení zipů až o 25 %. Materiálem bývá polyamid, nylon a polypropylen. Kožené kufry jsou sice velmi elegantní, ale pro cestování nejsou moc praktické. Pokud si je nedáváte pouze do kufru svého auta, jsou hodně náročné na údržbu. Jsou náchylné na poškození povrchu, poškrábání a ušpinění. K jejich údržbě je nutné používat ochranné přípravky pro ošetření kůže v podobě emulze z lanolinových olejů a vosků. Cestovní kufry z kůže by také neměly být často vystavovány přímému slunečnímu záření. Jejich luxusní vzhled je ale nadčasový.

O autorovi

admin