Novinky

Nechejte rozmazlovat Vaše chuťové pohárky španělskými delikatesami

Slunné květnové počasí přímo vybízí k uspořádání zahradní párty a užití si skvělé atmosféry s přáteli. Vaši sešlost můžete obohatit nejen lahodnými pokrmy, ale také španělskými delikatesami. Mezi nimi se bezpochyby budou vyjímat také svou vůní a skvostnou chutí také španělská vína. Pořídit je můžete ve specializované prodejně společnosti BMC Brno.

Co jste možná doposud nevěděli o španělském víně

Je známo, že Španělsko zabírá největší vinařské území v Evropě. Španělská vína patří k tomu nejlepšímu, co může současný vinařský trh nabídnout. Platí to také pro srovnání cena a kvalita. Nejlepší španělská vína pochází z proslulých vinařských oblastí, jako je Rioja, Navarra, Ribera del Duero či Cava. K nejpěstovanějším vinařským odrůdám patří vína Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Koupíte-li některé z vín z této oblasti, pak rozhodně neuděláte chybu. Naopak. S Vaším výběrem budete spokojeni nejen Vy sami, ale také Vaši hosté. Podávat je můžete s vybranými španělskými delikatesami odsud www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy. Doporučujeme ochutnat především mořské speciality, luxusní sladký turrón či vynikající mandle.

Ochutnejte nejkvalitnější španělská vína

Španělská vína se nerozlišují podle cukernatosti na vína jakostní a přívlastková, ale podle doby zrání. Prakticky všechny španělské odrůdy totiž dosahují vysoké cukernatosti. U doby zrání se setkáte s termíny jako Joven, Cosecha, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Přičemž nejkvalitnějšími víny jsou vína Reserva, která zrají minimálně dvanáct měsíců v barikových sudech, a vína Gran Reserva. Ty zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tří v lahvích. Nezapomeňte ochutnat také speciální španělská sladká vína, sangrii či šumivé víno typu CAVA.

O autorovi

admin