Krása Novinky Zdraví

Péče o pleť na jaře: Dopřejte jí regeneraci, hydrataci i detoxikaci

Péče o pleť na jaře: Dopřejte jí regeneraci, hydrataci i detoxikaci
Napsal Barbora

Na jaře je více než nutné změnit naši dosavadní péči o pleť. Po zimě je totiž pleť poměrně vysušená (méně pijeme, hýbeme se, vliv mají i povětrnostní vlivy), unavená a chybí jí dostatek vitamínů. To se s přísunem jarního sluníčka a vaší péče může rychle změnit. 

Základní tipy na jaro:

  • Pleť hydratujte.
  • Používejte krémy s vyššími SPF faktory.
  • Pravidelně odstraňujte odumřelé buňky s pomocí peelingu.
  • Dbejte na prevenci vzniku pigmentových skvrn.
  • Dbejte na přísun vitamínů a pleť vyživujte.

Regenerace

Pustit byste se jako první měli do regenerace vaší pleti. Jedná se o obnovu pleti, která je bez života a po náročném období. Regenerovat pleť je ideální přes noc v průběhu spánku, kdy je svalová aktivita téměř nulová a dochází ke stimulaci a regeneraci celého organismu. Vyzkoušejte proto různé regenerační krémy, obnovující séra, revitalizační krémy či masky před spaním.

Hydratace

Nutná je po zimě také dostatečná hydratace, která by se měla týkat všech typů pleti. Voda se stará o pružnost, zářivost a vyhlazený vzhled vaší pleti. Snažte se proto o vnitřní hydrataci i s pomocí hydratačních sér, denních krémů, očních gelů apod.

Víte, co je to chronická obstrukční plicní nemoc a jak se léčí? 

Péče o pleť na jaře: Dopřejte jí regeneraci, hydrataci i detoxikaci

Detoxikace

Na jaře je vhodné také pleť dostatečně detoxikovat. Dopřát si můžete detoxikační pleťovou masku či detoxikační peeling. Pleť detoxikujete i s pomocí zdravého jídelníčku a dostatečného pitného režimu.

Strava a pitný režim

Svou roli ve vzhledu pleti má samozřejmě i váš životní styl, tedy strava, pitný režim i to, jak se hýbete. Na jaře si proto dopřávejte dávku vitamínů ve vaší stravě, hydratačních složek a dbejte na dostatečný přísun vody. Omezte především pití kávy a alkoholu. Krásný vzhled pleti podpoří také pravidelný pohyb, které přináší prokrvení obličejové části a podporuje tak její regeneraci.

O autorovi

Barbora