Novinky

Pro ideální proporce

Poprsí: jedno slovo, a přesto často vyvolává mnoho emocí. Jde totiž o nejvýraznější (a po pravdě řečeno velmi sledovaný) symbol ženskosti. Některé ženy však z nějakého důvodu nejsou s křivkami, jež jim byly dány do vínku, spokojeny a chtěly by je změnit. Na pomoc jim přichází plastická chirurgie s augmentací, tedy zvětšením prsou.

Zvětšení prsou je možné pomocí implantátů či s využitím vlastní tukové tkáně. První zmíněná možnost je častější – po pravdě řečeno jde v současnosti o jednu z nejžádanějších plastických operací. Rozhodují se pro ni ženy s pocitem, že mají malá či nesouměrná ňadra. Výjimkou nejsou ani maminky, jimž po porodu ňadra přirozeně nepříjemně povadla. Menší, nicméně nezanedbatelnou skupinu tvoří ženy, jež prodělaly úraz či absolvovaly léčbu a chtějí si ňadra nechat znovu vytvarovat. Augmentace je relativně snadnou cestou ke zvýšení sebevědomí.

Je nutno uvést, že nebylo prokázáno zvýšené riziko rakoviny prsu, autoimunního nebo systémového onemocnění v důsledku zavedení speciálních implantátů pod prsní žlázu či sval. Nebyl prokázán ani jejich negativní vliv na těhotenství nebo kojení. Prsní implantáty je ale třeba sledovat. Na trhu jsou již například implantáty s bezpečnostním čipem, který díky unikátnímu kódu umožňuje lékařům kdykoli dohledat potřebné informace o výrobku. Používají je například na pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic. Výrobci implantátů neomezují dobu jejich použití, ale dle doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA) je výměna vhodná zhruba po 10 letech. Například Brandeis Clinic nejčastěji používá implantáty Motiva, které představují absolutní špičku z hlediska kvality, inovacích i materiálového provedení a jejich výrobce nabízí široký výběr typů a tvarů.

Říká se, že krása bolí, avšak hovoříme-li o zvětšování prsou, nemusí to být tak docela pravda. Samotný zákrok totiž probíhá v celkové anestezii a trvá okolo jedné hodiny, přičemž celkový čas strávený na specializované klinice by měl být 1–2 dny, a to především kvůli díky odstraňování tzv. pojistných drénů, které zamezují vzniku podlitin. Bolestivost závisí na prahu bolesti klientky a na zvoleném způsobu zavedení implantátu (jeho umísťování pod sval bývá zpravidla bolestivější než umísťování pod prsní žlázu). V každém případě nejen bolest, ale i únava a pooperační otoky do několika dnů zcela vymizí.

Závěrem je nutno zmínit, že prvním krokem ke zvětšení prsou je vždy úvodní konzultace a vyšetření na klinice plastické chirurgie, kdy specializovaný lékař s klientkou probere nejen její přání, ale i veškeré možnosti (včetně na začátku uvedeného využití vlastní tukové tkáně) a rizika budoucího zákroku. A pak již cestě k umocnění krásy a zvýšení sebevědomí nic nebrání.

 

Další informace nejen o zvětšení prsou naleznete na Univerzitě krásy.

O autorovi

admin