Krása Lifestyle Novinky

Proč většina žen o své kráse pochybuje? Patříte k nim také?

Proč většina žen o své kráse pochybuje? Patříte k nim také?
Napsal Barbora

Většina žen na naší planetě o své kráse neustále pochybuje. Problém mají nejen se svým sebevědomím, ale i se vzory, které jim předkládá společnost o dokonalé ženě. Podle celosvětového průzkumu značky Dove přibližně jen 4 % žen o své kráse nepochybují. A to je opravdu velmi málo. 

Ona je krásná, já ne

Ženy zpravidla o své kráse pochybují, něco se jim na jejich těle nelíbí a nepřipadají si přitažlivé tak, jak by chtěli. Přitom většina žen podle průzkumů dokáže ocenit krásu jiných žen, ale ne tu svoji. Žena má určitý ideál, jak by měly vypadat, a to její vlasy, pleť, postava i styl oblékání. Tato touha po určité dokonalosti, vysněné kráse, ji však zahání do kouta a vede ji k celoživotnímu závody za jakousi imaginární dokonalostí.

Odraz společnosti

Vliv na chápání ženské krásy má samozřejmě okolí, kterým je žena obklopena. Společnost, ve které žije, ale i to, co sleduje online na internetu. Dnes jsme totiž přímo obklopeni předobrazy dokonalosti a toho, jak by žena měla být krásná, lukrativní, cílevědomá, silná a plná energie. Ne vždy se tak cítíme a jen těžko v sobě hledáme krásu a sebevědomí.

Proč většina žen o své kráse pochybuje? Patříte k nim také?

Zdravé sebevědomí

Klíčem ke spokojenosti však nejsou různé druhy líčidel a mnoho make-upu na vaší tváři. Důležité je pojetí vlastního já a zdravé sebevědomí. Pokud si budete vážit sama sebe, toho, co zvládáte, vašeho života a uvědomíte si, že krása není jen o štíhlé postavě a pleti bez vrásek, opravdu se vám uleví. Krásná žena může být i díky její obětavosti, láskyplnosti a věčnému úsměvu na tváří, a k tomu žádný make-up opravdu nepotřebujete. Věřte proto v samu sebe a užívejte si vaše tělo a radosti, které díky němu můžete prožívat.

O autorovi

Barbora