Novinky Zajímavé

Snubní prsteny s diamantem si vás podmaní svou krásou. Kde je koupit?

Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů, na který partneři vzpomínají celý život, a proto je důležité naplánovat svatební den do detailů. Snubní prsteny jsou symbolem lásky. Většinou muži preferují jednoduchý vzhled prstenu, kdežto ženy prahnou zase po zdobeném provedení, většinou po diamantových kamíncích. V následujících řádcích vám prozradíme, na co myslet při výběru.

Vyberte vhodný tvar

Jestliže jsou ve vašem hledáčku luxusní snubní prsteny s diamanty, zamyslete se nad tím, v jakém tvaru by měl samotný diamant být.

Kulatý tvar je nejpopulárnější, dokonce více než 75 % snubních prstenů zdobí právě kulatý kámen. Výsledek totiž vypadá brilantně. Samozřejmě pro ženy, které se chtějí odlišit od ostatních, jsou připraveny i další fantastické tvary, například čtvercové a obdélníkové. Zajímavou volbou jsou vintage fazety.

V případě, že chce žena vypadat jako princezna, by měla sáhnout po prstenu s čtvercovým diamantem a s ostrými úhly, které si perfektně hrají se světlem.

Jak je to s karáty a brusem?

I navzdory všeobecnému přesvědčení karát diamantu přibližně udává jeho velikost, ale je to především ukazatel hmotnosti. Hodnota diamantu roste exponenciálně v závislosti na hmotnosti a velikosti, takže při stejných podmínkách by prsten s dvoukarátovým diamantem měl větší hodnotu než dva prsteny s jednokarátovým.

Každý diamant je jedinečný, a to včetně jeho brusu. Většinou si lidé pletou brus s tvarem, přitom se nejedná o jedno a to samé. Brus totiž označuje kvalitu klenotnické práce. Jestliže je totiž diamant vybroušen špatně, vypadá drsně, nerovnoměrně a asymetricky. Hlavně nebude odrážet tolik světla a nebude mít takovou hodnotu jako zručně vybroušený diamant.

Pokud hledáte půvabné snubní prsteny s diamantem, zlaté brože či jakékoliv jiné luxusní šperky, podívejte se do nabídky internetového obchodu Diamant-eshop.cz.

O autorovi

admin