Krása Novinky

Ženská krása ve třech krocích

Každičký den zanechává zub času na naší pokožce své stopy a její stárnutí je fakt, který nám to navíc připomíná. Nejen neúprosný čas, ale genetické dispozice, včasná péče o pleť a životní styl hrají klíčovou roli. Přibližně ve věku pětadvaceti let se na povrchu pokožky začínají projevovat první – stále málo znatelné známky stárnutí.

Na počátku jde jen o drobné linky, mimické vrásky a postupně pak hlubší vrásky a ztrátu objemu pevnosti. Každý rok dochází k úbytku cca 1% kolagenu – základní stavební pilíř pleti. Spolu se ztrátou elastinu vede tento fakt k povolení pojivové tkáně. Takto je narušena stavební struktura a pleť je náchylná na tvorbu vrásek. Sníží se pružnost pleti, a ta je náchylná na poškození a praskání kapilár. Ztížený krevní oběh znamená i méně efektivní přívod kyslíku a živin do pokožky. V důsledku toho dochází ke ztrátě jasu a pružnosti pleti.

3 základní projevy stárnutí pleti

Rozeznáváme celkem 3 základní projevy stárnutí pokožky: ztráta hutnosti, objemu a výskyt vrásek. Po padesátce pleť povoluje čím dál více, vrásky jsou výraznější nejen ve tváři, ale i na dekoltu a krku. Ženám v období menopauzy nepřispívá k dobru ani hormonální nerovnováha. Lidská pleť stárne z mnoha příčin a nepatří sem rozhodně jen přibývající léta.  Jak jsme uvedli výše, patří sem i životní styl: výživa zevnitř i zvenčí, pohyb, pitný režim, zbytečné vystavování kůže slunečním paprskům, péče o pokožku a mnoho dalšího.

Krok č. 1 nese název Kolagen

Kolagen pomáhá ženám snížit projevy stárnutí pokožky udržováním její elasticity. Ovšem kolagen má rovněž příznivý vliv na vlasy a vlasové folikuly a mimo jiné zlepšuje zdraví kloubů. Nyní nehovoříme pouze o kolagenu, který se aplikuje pouze na pleť – důležitá je výživa nejen zvenčí, ale i zevnitř. Vnější faktory, které ovlivňují rychlost stárnutí pokožky, se dají v mnoha směrech ovlivnit. Možná si řeknete, to vše je sice fajn, ale já už vrásky mám, co dělat dále?

Krok č. 2 nese název kyselina hyalurová

Máme pro vás uspokojivou odpověď. Vysoko účinná kyselina hyaluronová dokáže pronikat hluboko do pokožky a opticky vyhladit vrásky. Krém zlepší i hydrataci pleti, čímž se pokožka stane pevnější, elastická a bude dobře vyživována.

Krok č. 3 sebevědomí díky větším prsům

Ke spokojenosti vám už snad nic chybět nebude. Možná tak leda speciální tablety na zvětšení prsou, ale to už by byla jiná kapitola. Ovšem, že i ty existují a pomáhají ženám zvětšovat nejen poprsí, ale i sebevědomí. Nemusíte se hned uchylovat k bolestivé operaci, pokud netoužíte po nabušených šestkách. Vyzkoušejte pilulky z rostlinných extraktů, které pozvednou, zvětší a zpevní poprsí.

 

O autorovi

admin