Novinky Zajímavé

5 důvodů, proč byste měli mít masivní nábytek z borovice a buku

5 důvodů, proč byste měli mít masivní nábytek z borovice a buku
Napsal admin

Masivní nábytek je prvkem, kterého si v domácnosti všimne každé návštěvy. Kromě toho dřevěný nábytek navodí přírodní atmosféru a je snadno kombinovatelný s různými styly interiérů. Proč se dřevěný nábytek vyplatí iv dnešní době? Přinášíme 5 důvodů, proč je masivní nábytek ideálním společníkem.

Je vyroben pouze z přírodních materiálů

Nejoblíbenějším materiálem pro výrobu masivního nábytku je borovice a buk. Buk je významný pro svoji pevnost, tvrdost a odolnost vůči poškození. Nábytek z tohoto dřeva je ideální do každé místnosti. Je velmi oblíbeným i do dětských pokojů, jelikož snese i nárazy hraček. Zajímavostí je, že bukové dřevo vstřebává přes póry vlhkost. Borovicové dřevo je o něco měkčí a tvarovatelnější. Kromě toho, že vyniká nádhernými kresbami, patří mezi výrazně voňavé a interiéru tak dodá příjemnou přírodní atmosféru.

Lehká udržitelnost nábytku

Nábytek z dřevotřísky a napodobenin dřeva je snadno poškoditelný. Kromě toho může při něm dojít k rychlému poškrábání nebo odloupení některé části. U takového typu nábytku však oprava není úplně nejjednodušší a mnohdy se nábytek musí jednoduše vyměnit. Masivní dřevěný nábytek je však snadno udržitelný díky nekonečné možnosti broušení a lakování. Nábytek navíc nevyžaduje žádné chemikálie při jeho údržbě, postačí vám bavlněný hadr a čistá voda.

Jednoduchá kombinace

Ať už jste milovníky rustikálního stylu, bílého skandinávského, provensálského, klasického či minimalistického stylu, nábytek z masivu se u žádného z nich neztratí. Dřevo samo o sobě vyzařuje kousek umění, proto se snadno přizpůsobí aktuálním trendům. Kupujete-li pouze část masivního nábytku, také se nemusíte obávat. Nábytek ze dřeva se snadno přizpůsobí již zabydlenému stylu v domácnosti.

Výroba na míru

U nábytku z masivního dřeva se nemusíte bát, že si nesplníte sen o vlastním jídelním stole, šatní skříni, komody či manželské postele. Existuje totiž mnoho firem, které se věnují právě výrobě nábytku ze dřeva. U jiných materiálů a hromadné výroby si moc nemůžete určovat, jak má vás nový nábytek vypadat. Masivní nábytek, který si dáte vyrobit, si však můžete zcela na detail vysnít.

Masiv je levnější než laminát

Při prvním pohledu si řeknete, že tato informace je trošku nereálná. Ano, masivní dřevo je na začátku dražší špás, ale po několika letech se přesvědčíte, že se právě do něj vyplatilo investovat. Masivní nábytek totiž při pravidelné údržbě a dobrém ošetřování vydrží desítky let. Nábytek z dřevotřísky nebo laminátu se poškodí rychle a mnohdy je jeho oprava nereálná.

Nábytek z borovice a buku je velmi dobrou investicí na léta. Současně přírodní dřevo poskytne nezaměnitelnou vůni a atmosféru v interiéru.

O autorovi

admin