Lifestyle Novinky Zdraví

7 tipů, jak se zabavit během domácí karantény

7 tipů, jak se zabavit během domácí karantény
Napsal Barbora

Neustálý pobyt doma může být po delším čase poměrně náročným. Co bychom jindy dali za to, abychom se mohli doma jen tak povalovat, ale po pár dnech nás může již pomalu přepadat nuda. Využijte proto volný čas, který máte, k tomu, abyste dohnali resty, vzdělávali se, pořádně uklidili nebo si třeba pravidelně zacvičili. Čas se dá totiž skvěle využít i doma. 

Četba

Pusťte se do četby knih, které jste již roky odkládali a slibovali jste si, že si je tedy jednou opravdu přečtete. Nyní je ten nejvyšší čas! Nahraďte neustálé sledování televize četbou zajímavých knih. Obohatí vás mnohem víc.

Proberte si skříň

Volný čas věnujte věčnému strašáku, a to úklidu vaší skříně. Všechno oblečení a doplňky si dobře protřiďte a skříň vyčistěte. S jarem je taková očista neodmyslitelně spjata.

7 tipů, jak se zabavit během domácí karantény

Ukliďte si počítač

Mezi často odkládané úkony patří i úklid vašeho počítače. Vymažte zbytečné soubory, nepovedené fotografie, videa a přetřiďte si také záložky. Dejte si prostě počítač do kupy.

Protáhněte se

Dbejte také o svůj pohybový aparát a zpříjemněte si domácí lelkování pravidelným pohybem a protažením. Pusťte se do cvičení podle videí, rozšiřte si obzory a protáhněte tělo.

7 tipů, jak se zabavit během domácí karantény

Přesaďte květiny

V tuto dobu se můžete postarat také o vaše květiny. Přesaďte rostliny, které se již léta trápí v jednom květináče, stále v té stejné hlíně. Nemáte-li doma hlínu a květináče navíc, alespoň květiny osprchujte a dopřejte jim blažený oddech.

Buďte kreativní

Právě nyní máte také čas na to, abyste začali být konečně kreativní. Využijte čas k vyzkoušení nejrůznějších nových činností, jako je například malování, pletení, plstění, vyšívání, tvorbě šperků apod. Využijte váš čas ke kreativním činnostem.

7 tipů, jak se zabavit během domácí karantény

Vzdělávejte se

V neposlední řadě myslete i na svůj mozek, který se snažte udržovat v dobré kondici. Vzdělávat se můžete pomocí online kurzů, vzdělávacích videí, online seminářů, testů, kvízů apod.

O autorovi

Barbora