Novinky Zajímavé

Červené a bílé víno neberte jen jako alkohol, pyšní se mnoha zdraví prospěšnými účinky

Každý člověk si čas od času dopřejte skleničku lahodného vína. Tento lahodný mok je populární po celém světě, protože se pyšní mnoha vůněmi a chutěmi. Věřte, že nemusíte mít výčitky svědomí, když si víno občas dopřejte.

Většina lidí má víno definované jako alkoholický nápoj. To je sice pravda, ale také obsahuje zdraví blahodárný resveratrol. Tato látka se může pochlubit zajímavou schopností. Lidské tělo dokáže ochránit před zhoubným bujením buněk. Popíjení vína není trestuhodné. Pokud to nebudete přehánět, dle specialistů eliminujete riziko rakoviny střev, prsů nebo kůže.

Víno vám nedodá jen dobrou náladu

Ne nadarmo patří různé druhy vína k nejoblíbenějším nápojům pro dospělé. Neobsahují totiž vysoké množství alkoholu, proto se ani po pár skleničkách neopijete. Je úplně jedno, zda preferujete bílé či červené víno. Nutno však podotknout, že jsou prý zdravější rudé odrůdy. Víno obsahuje kromě resveratrolu i vitaminy C, B1, B2, B6, stopové prvky, minerální látky a také cenné antioxidanty. Ty se právě nacházejí zejména v červeném vínu.

Máte radši červené, nebo bílé?

Někteří lidé nedají dopustit na červené víno, ale především ženy preferují bílé víno. Pro sváteční chvíle nejsou od věci šampaňské a sekty. Ale to už je jiná písnička. Pokud patříte k milovníkům červeného, budete potěšeni. Ochrání vás před cukrovkou, rakovinou krku, hlavy a tlustého střeva. Posílíte tlukot srdce, budete méně nemocní a udržíte normální hladinu cukru v krvi.

Bez burčáku by to nešlo

Jakmile se vysloví slovo burčák, většině z nás se rozsvítí oči. Vinný mok je totiž výborný a učaruje vám nezaměnitelnou chutí. Při jeho konzumaci si však dávejte pozor na vypité množství. Popíjí se velmi dobře a najednou můžete být opilí. To však nemění nic na tom, že vašemu organismu dodá v rozumné míře vitamin B, podpoří srdce a cévy či zklidní zažívací cesty a nervové prameny.

O autorovi

admin