Novinky

Divoška v korporaci

Divoška v korporaci
Napsal admin

Dnešní svět je plný workshopů a seminářů, které nám mají pomoc najít samy sebe, semináře díky kterým máme odhalit svou pravou vnitřní ženu nebo muže, co nám vlastně mají přinést, co znamenají všechny tyhle fráze typu „najdi sebe sama“?

Některé semináře jsou kvalitnější, některé neublíží a některé jsou jenom souhrnem zmatených informací předávané zmateným člověkem, takové, na které bych neposlala ani toho nejmíň oblíbeného souseda. Něco však mají společného – a tým je cílová skupina.

Cílová skupina jsou lidi, kteří nejsou spokojný s tým jak žijí, cítí se nenaplnění, cítí, že jejich život postrádá smysl/ hloubku, jsou to lidi, který často hledají něco vyššího, něco co nenajdou v dobrých pracích a spokojeném rodinném životě.

A tak začínají hledat a jich cesta často vede přes různé semináře, knížky, workshopy, meditace a podobně.

Někdy se stane, že se hledání nestane pravdivým hledáním své vlastní autenticity ale jenom převlek do alternativního kostýmu. Ženy si rozpustí vlasy, shodí kostýmy a saka, oblékne si šaty, prodá byt v centru města, koupí si chaloupku na vesnici, vhodí léky a místo toho si nakoupí bylinné oleje a začne běhat po lese… Je však tohle ta autentická proměna? Může a nemusí být. Jde o to, jestli v tom člověk SKUTEČNĚ našel sebe sama. Protože klidně se může stát, že někdo pravdivě, autenticky s naprostým vědomým a svobodným rozhodnutím, zůstane raději pracovat v korporaci a vnitřně bude mnohem šťastnější a svobodnější jako totálně městský typ, který se na eko ženu jenom hraje, protože to na seminářích říkaly…

Tak prosím do toho, naučte se poslouchat samy sebe, zjistěte, co vás naplňuje, co vás dělá šťastným, nekopírujte ostatních v jejich cestě, inspirujte se, ale buďte svým vlastním světlem. Všichni jsme přece jedineční, a zatímco pro někoho je největším štěstím meditace na samotě, jiný je nejšťastnější uprostřed obrovský párty ve víru velkoměsta.

 

O autorovi

admin