Novinky Zajímavé

Kde sehnat zlato k investování?

Kde sehnat zlato k investování?
Napsal admin

Každý má rád jistotu. A nezáleží na tom, zda jde o tu sociální či finanční. Zrovna poslední dva roky nás všechny přesvědčily, že nikdy nevíte, co se může stát. A tak mít někde v bezpečí finanční jistotu, která se časem nijak nezmenší rozhodně není na škodu. Ba naopak. Ať máte malé či větší děti, určitě jim chcete zajistit dobré zázemí pro jejich budoucnost. Tak proč ne právě ve zlatu?

Když nevíte, co a jak…

Ono se snadno řekne investovat do zlata. Jenže když nejste odborník a nemáte žádné zkušenosti, těžko se začíná. Není to však žádná věda, kterou byste nepochopili. Základem je povědomí, jaká je na burce cena zlata. Tato důležitá informace vám prozradí, jak si teď zlato stojí a za kolik byste ho mohli pravděpodobně koupit.

Potom si udělejte průzkum trhu – které společnosti zlato nabízejí, v jakých variantách a za kolik. Zjistíte, že některé jsou dražší, jiné levnější. I když jde o stejné investiční zlato. Z pragmatického hlediska je také lepší a jistější kupovat slitky a mince než investovat do komodity zlata na burze. Potřebujete si zajistit bezpečnou jistotu pro pozdější chvíle. A tím je zlato, které máte přímo v ruce. Jeho hodnota totiž neklesá.

A co si vlastně koupit?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Jde tedy o dovoz ze zahraničí, většinou ze Švýcarska. I tak ale najdete na trhu zajímavé kousky. Další možností jsou slitky a mince. U jednotlivých kusů se vždy měří ryzost a váha.

O autorovi

admin