Krása Novinky Zdraví

Levandulová voda skrývá mnoho úžasných přínosů pro vaši pleť

Levandulová voda skrývá mnoho úžasných přínosů pro vaši pleť
Napsal Barbora

V drogériích či prodejnách se zdravými produkty jste se již mohli setkat s tzv. růžovou vodou. Existují však i další bylinné vody, které jsou připravovány například z heřmánku, měsíčku, ale také levandule. Levandule má sama o sobě zajímavé přínosy pro lidské zdraví a nádherně voní. Proč  byste měli začít právě vy s užíváním levandulové vody?

Levandulová voda

Levandulová voda vyniká především svou vůní a účinky na pleť. Uklidňuje, obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek a podporuje zdraví pokožky, ale také vlasů. Hodí se ji užívat především během letních měsíců, jelikož příjemně hydratuje a osvěžuje.

Skryté benefity pro pleť

Levandule vyniká především zklidňujícími účinky a tím, že navozuje klidný spánek. Levandulová voda má také zklidňující účinky, které dopřává vaší pleti. Je tedy ideální pro pleť s akné či pro pleť velmi suchou. Zklidňuje totiž zánětlivá místa a menší ranky dokonce čistí. Snižuje tak riziko vzniku zánětlivých míst a jizev. Zklidňuje také pokožku po holení, hydratuje, uklidňuje zarudlá místa, léčí a je prevencí akné. Vhodná je pro pleť suchou i mastnou a bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Skvělé také je, že působí antistresově a dokonce ji můžete použít i na osvěžení dechu či vašich vlasů. Trápí-li vás problémy s pokožkou, je levandulová voda dobrou volbou.

Levandulová voda skrývá mnoho úžasných přínosů pro vaši pleť

Použití

Levandulovou vodu můžete zakoupit již hotovou či si ji vytvořit doma. Používá se zpravidla s pomocí rozstřikovače, a nejenže zklidňuje pokožku, ale můžete ji nastříkat i ve svém domově či v práci, abyste dosáhli mírného uklidnění a snížení napětí.

Výroba domácí levandulové vody

Vyrobit si levandulovou vodu můžete také sami doma, potřebovat budete jen vodu a čerstvou levanduli, které společně zahřejete a necháte vylouhovat, vychladíte a můžete používat. Není to žádná věda.

O autorovi

Barbora