Novinky Zdraví

Pozor na chůzi na podpatcích

Pozor na chůzi na podpatcích
Napsal admin

Předejděte deformitám nohou

Vyrážíme-li do společnosti, chceme-li dobře vypadat a zároveň se cítit elegantně, nejčastěji volíme boty na vysokém podpatku. Nosit bychom je však neměli každý den a způsobenou námahu našim nohám náležitě vykompenzovat. V opačném případě se mohou dostavit nepříjemné deformity nohou, křeče v nohách či bolesti chodidel.

Podpatky vs. plochá podrážka

Pokud opakovaně a v dlouhodobě nohu přetěžujeme, dostává se do velice nepřirozené polohy. Díky tomuto přetěžování a nevhodnému tvaru obuvi tak dochází ke vzniku kladívkových a drápovitých prstů  či patní ostruhy. Za nejnevhodnější obuv proto považujeme boty na vysokém podpatku se zúženou špičkou, kdy je celá váha těla přenesená dopředu a zatěžuje tak výhradně prsty. Postupem času se nožní klenba snižuje, sval se zkracuje a následně způsobuje skrčení prstů. Pokud se však podpatků vzdát nemůžeme a plochá podrážka pro nás nepřipadá v úvahu, vyzkoušíme lodičky na nízkém podpatku s kulatou špičku, kde k zatěžování nedochází v tak značné míře. Pozor bychom si měli dát také na vznik vbočeného palce, kdy se palec, vychýlený ze své osy, přibližuje k druhému prstu na noze, a na jehož rozvoji se přímo podílí právě nevhodně zvolená obuv.

Adjustační ponožky®

Ulevit bolavým nohám z celodenního nošení podpatků však můžeme i jinak. Vyzkoušejme Adjustační ponožky®. Tato speciálně vyvinutá pomůcka dokáže prsty na nohou jemně oddělit od sebe, nohu prokrvit a působit preventivně proti vzniku deformit nohou. Dále také zabraňovat pocitu studených nohou či poskytnout příjemné uvolnění a relax po celém dni.

O autorovi

admin