Lifestyle Móda Novinky Zajímavé

Výběr označení oblečení pro děti: razítka na textil vs. nažehlovací jmenovky

Vybrat způsob, jakým označíte dítěti všechno jeho oblečení, je někdy náročnější než samotné označování. V tomto článku se můžete podívat na porovnání razítek a nažehlovacích jmenovek na textil.

Každý rodič pochopí dôležitosť vhodného označenia oblečenia. Skôr či neskôr:

Každý rodič velmi rychle zjistí, že dobrá označení dětského oblečení mu ušetří spoustu nervů. Pochopí to minimálně poté, co jeho dítě začne chodit do školy a už další týden se pravidelně vrací domů s cizími ponožkami a svetrem.

Myšlenky na to, jak této situaci předejít, na sebe nenechají dlouho čekat, a když rodič zjistí, že oblečení lze označit, jako by spatřil světlo na konci tunelu. Ten, kdo jako první vymyslel jmenovky pro děti, by si zasloužil přinejmenším nominaci na Nobelovu cenu za mír. Neděláme si legraci. Přinejmenším velká skupina rodičů to tak zaručeně cítí.

Poté, co rodiče pochopí důležitost správného označování dětského oblečení, velmi rádi investují energii do výběru toho nejlepšího označení. Ve skutečnosti je dnes na trhu opravdu velké množství možností, jaké jmenovky na oblečení si můžete vybrat, a zabere trochu času se v tom vyznat. Od klasických výšivek přes fixy na oblečení až po nažehlovací nebo nalepovací jmenovky. V tomto seznamu samozřejmě nesmí chybět razítko oblečení – textil.

V tomto článku jsme se podívali na razítka a nažehlovací jmenovky a přinášíme jejich srovnání.

Razítka na textil – oblečení

Razítka jsou nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak označit oblečení vašich dětí. Je to opravdu otázka několika sekund. Vyjmete razítko, otevřete kryt, uděláte otisk na požadované místo oblečení, opět zavřete kryt, aby razítko zbytečně nezaschlo, a je hotovo. Dokonce i razítkování 100 kusů oblečení vám nezabere více než 20 minut. Je to opravdu velmi rychlé a snadné.

Razítka na textil jsou nejlepší personalizovaná, a tedy taková, která vyrobíte přesně na míru svému dítěti. Například když si objednáte razítka z mamachick.cz, můžete si kromě tvaru jména dítěte, který se mu nejvíce líbí, vybrat z několika obrázkových motivů a barvy inkoustu (černá, modrá, červená). Jako bonus získáte inkoust zdarma. Při koupi dvou razítek získáte slevu.

Otisk razítka na textil vydrží až 50 vyprání a jedna plná inkoustová náplň razítka má potenciál 1000 otisků. Rychlým odhadem získáme životnost razítka s náhradním inkoustem v řádu několika let. Samozřejmě za předpokladu, že se s ním správně zachází a nenechává se zbytečně odkrytý, aby nevyschl.

Nažehlovací jmenovky

Značení oděvů nažehlovacími samolepkami je sice trochu složitější a časově náročnější, ale je velmi trvanlivé.

Jak probíhá aplikace nažehlovačky?

Umístěte jmenovku na místo, kde chcete textil označit. Textil musí být samozřejmě čistý, suchý a bez mastných skvrn. Na jmenovku položte pečící papír a na něj položte žehličku na střední až vysoký stupeň. Podržte žehličku asi 15 sekund a poté zkontrolujte stav jmenovky. Měla by být zcela rozpuštěná, aby získala strukturu látky – měla by se „roztavit“ nebo „rozplynout“ v látce. Pokud ne, zopakujte proces s žehličkou ještě jednou.

Nažehlovací jmenovky mají velmi vysokou odolnost, lze je prát v pračce a sušit v sušičce. Jejich jedinou větší nevýhodou je, že jejich aplikace je poněkud obtížnější a časově náročnější.

Verdikt

Při označování dětského oblečení se nám více líbí razítko na textil – oblečení. Aplikace je velmi rychlá, jmenovku lze personalizovat a náhradní inkoust dostanete zdarma. A co je nejdůležitější, značení oblečení je zábavné i pro děti.

O autorovi

admin