Krása Novinky

Co je to tamanu olej a jaké účinky má na vaši pleť?

Co je to tamanu olej a jaké účinky má na vaši pleť?
Napsal Barbora

Slyšeli jste již někdy o tamanu oleji? Novinka ve světě přírodních olejů, která se stává oblíbeným prostředkem v péči o obličej. Tamanu olej je získáván ze sušených jader plodů stálezeleného stromu kalaby obvejčité. Tento olej má na vaši pleť skvělý vliv, nejenže regeneruje a pomáhá léčbě drobných ranek a jizviček, ale zpomaluje také proces stárnutí. Objevte ho i vy a přidejte pár kapek tamanu oleje do své rutinní péče o pleť. 

Exotický olej

Tento olej je v našich končinách novinkou a je považován za olej vzácný. Dá se sehnat ve specializovaných obchodech či na internetu za celkem vysokou cenu. Jeho účinky jsou však takové, že se vám připlatit za tento olej opravdu vyplatí. Olej má světle zelenou barvu a jeho hydratační vlastnosti jsou opravdu neskutečné. Tento olej se neužívá vnitřně, ale má skvělé účinky na vaši pleť a vlasy.

Co je to tamanu olej a jaké účinky má na vaši pleť?

Co se v oleji skrývá?

Tamanu olej obsahuje spoustu vyživujících a regeneračních složek. Nechybí v něm dávka antioxidantů a protizánětlivé látky, které chrání pokožku před vznikem zánětlivých ranek a léčí ji. Tento olej je bohatý na mastné kyseliny, obsahuje kyselinu olejovou, palmitovou a linolovou.

Účinky na vaši pleť

Tamanu olej by si měl najít místo ve vaší každodenní péči o pleť. Stačí pár kapek přidat do vašeho krému či ho smíchat s bambuckým máslem, jojobovým olejem a esenciálními oleji, které vám voní a jejichž účinky potřebujete, vznikne vám domácí přípravek na péči o pleť. Tamanu olej působí totiž regeneračně, hojivě, zvlhčuje pokožku, chrání ji před vlivem volných radikálů a bakterií. Používat byste měli tamanu olej na péči o oční okolí, kde se nejčastěji tvoří vrásky. Ty olej skvěle redukuje a stará se, aby byla i na těchto místech pokožka dostatečně hydratovaná. Pomůže vám také zbavit se akné a bojovat s mastnou pletí. V létě skvěle hydratuje pokožku, hojí jizvičky a chrání proti vlivům slunce. Vyzkoušejte tamanu olej doslova na vlastní kůži.

Co je to tamanu olej a jaké účinky má na vaši pleť?

O autorovi

Barbora