Novinky Zajímavé

U investičního zlata jde dnes o velké peníze. Nenechte vaše úspory napospas inflaci

U investičního zlata jde dnes o velké peníze. Nenechte vaše úspory napospas inflaci
Napsal admin

Kdo z vás sleduje vývoj ekonomiky a zprávy, ten už jistě postřehl, že se v Česku začíná poměrně razantně zvedat inflace, na což zřejmě má vliv špatné hospodaření státu a přes rok trvající epidemie koronaviru. Spolu s tím klesá kupní síla peněz. Jakmile máte nějaké úspory, je nejvyšší čas začít uvažovat o tom, že byste je investovali, jinak vás to může v budoucnu stát dost peněz. Jako výhodný artikl se jeví například investiční zlato.

Zlato dokáže odolat inflačnímu tlaku

Pořídíte-li si zlato ve formě cihliček či mincí s patřičnými certifikáty a od spolehlivého prodejce, ochráníte své úspory právě před inflací, potažmo jinými špatnými vlivy, které sráží hodnotu peněz. Zlato totiž nepodléhá inflaci. Jeho cena rok od roku pozvolna stoupá, takže jde o zcela bezpečný druh investice oproti třeba nákupu akcií apod.

Do zlata lze investovat snadno a jakékoliv množství peněz

Dalším typem výhodné investice je nákup nemovitostí. Jenže v jejich případě potřebujete mít naspořenou opravdu značnou sumu, zpravidla v řádech milionů korun. Těmi bohužel mnozí „obyčejní“ lidé nedisponují. Zlato je v tomto směru lepší, neboť se dá pořídit i za daleko nižší cenu. Nejmenší zlaté cihly stojí pár tisíc korun, takže si je může koupit prakticky kdokoliv. Kromě toho investiční zlato nepodléhá DPH, což je dalším významným plusem v porovnání s investicí do nemovitostí, kde se platbě této daně nevyhnete.

Prodejce v ČR

Jak už jsem zmínil, investiční zlato je nutné pořizovat výhradně u spolehlivých prodejců, kteří mají potřebná oprávnění a jsou schopni vám k cihličkám a mincím dodat veškeré certifikáty a osvědčení. Jistotou je známý dovozce a prodejce, jenž sídlí v Obecní domě v Praze. Provozuje také web zlate-mince.cz, díky němuž si investiční zlato objednáte online, aniž byste museli někam chodit. Společnost garantuje rovněž výkup investičního zlata.

O autorovi

admin