Krása Zajímavé

Krásná a mladistvá pokožka už nemusí být jen snem

Krásná a mladistvá pokožka už nemusí být jen snem
Napsal admin

Nejedna žena se obává stárnutí. Tato nevítaná fáze života s sebou přináší linky lemující se obličejem, také povislou pokožku a vrásčitou pleť bez lesku. Jelikož se tento scénář ženám zrovna nelíbí, snaží se mu předcházet. Dlouho pátrají po elixíru mládí či konkrétních tipech, jak alespoň zpomalit projevy, jež s sebou stárnutí nese. Abyste hledáním nestrávili celé své mládí, prozradíme vám to.

Kolagen jako elixír mládí

Nejdříve stojí za zmínku elixír mládí, kterým je hydrolyzovaný kolagen. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina se po pětadvacátém roce života začíná z těla vytrácet, což má za následek povislou pokožku a zmiňované vrásky. Díky doplnění veledůležitého proteinu dojde k obnovení mladistvého a zářivého vzhledu.

Dodržujte pitný režim

A nyní už ke konkrétním tipům. Nezapomínejte denně vypit 2 – 3 litry vody, protože se to projeví i na vaší pleti. Díky dostatečné hydrataci těla se můžete vyhnout i problémy s pletí, jako je například nadměrné vysušování.

Jste to, co jíte

Pokud máte v oblibě stravovat se ve fast-foodech, nemůžete příliš počítat s tím, že bude vaše pleť v krásném stavu. Tyto pokrmy totiž obsahují velké množství škodlivých látek, které neprospívají Vašemu tělu v žádné sféře. Zaměřte se také na svoje stravování.

Opatrně na ručníky a polštáře

Nakupte si malé ručníky, které jsou extra jemné a budete je používat zejména na obličej. Není dobré používat stejný ručník jak na tělo, tak na Vaši pleť, díky bakteriím, které byste si mohla po vašem těle přenášet. Pravidelně si měňte také povlaky na vaších polštářích, jelikož špína, která na nich ulpívá, se dostane i na pleť a může tam udělat velkou neplechu.

O autorovi

admin