Krása

Perfektně seřízená a udržovaná okna vám pomáhají šetřit. Jak o ně pečovat?

Každý z nás touží po co nejmenších výdajích za energie. Mezi hlavní kameny úrazu patří hlavně neustálé vytápění/chlazení domácnosti. V mnoha případech vám pouhá maličkost pomůže ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jasným příkladem jsou okna. Na co si musíte dávat pozor?

Něco málo zvládnete sami

Ve skromných domácích podmínkách bez znalostí a vybavení zvládnete pouze několik málo úkolů. Mezi ně patří třeba pravidelné mazání/stříkání okenního těsnění silikonovým olejem. Ten udržuje gumu pružnou a zpomaluje její stárnutí. Díky tomu nepraská a nevytváří mezery – takže skrz ni neprofukuje.

Nezapomínejte mazat ani všechny pohyblivé části – kliky, kování, řetízky a panty.

Na zbytek musíte zavolat odborníky

Na ostatní úkony už bohužel bude nutné zavolat profesionály. Několik málo stovek za údržbu vám však snadno vydělá tisíce korun ročně. Mezi oblíbené odborníky patří třeba servis oken v Ostravě. Jaké problémy tito řemeslníci řeší?

Mezi hlavní potíže se řadí především nepříjemné profukování oken. V takové situaci vám tito odborníci seřídí okna ve všech osách. Stejně tak dokážou vyměnit popraskané těsnění, nastavit okna na zimní režim, namontovat pojistky, vyměnit rezavé panty, kliky i kování. Poradí si i se zaseknutým oknem a dalšími katastrofami.

V tomto období musíte myslet také na sítě proti hmyzu. Teploty totiž stoupají a hmyz se začíná probouzet. Instalace těchto vychytávek zabere pár desítek minut, díky nimž budete moci v noci klidně spát.

Zmínění řemeslníci také instalují stínící techniku v podobě žaluzií a rolet.

Už si ani nepamatujete, kdy jste se naposledy starali o svá okna? V takovém případě se podívejte na webové stránky servis a opravy oken v Ostravě. Ihned se dozvíte, jaké možnosti se před vámi otevírají.

O autorovi

admin