Hubnutí Krása Zdraví

Jaké jarní léčivé rostliny, které účinně detoxikují organismus?

Jaké jarní léčivé rostliny, které účinně detoxikují organismus?
Napsal Barbora

Jaro je nádherným obdobím, které vašemu organismu přináší mnoho zdraví, pokud toho ale využijete. Na jaře se probouzí k životu byliny, které silně detoxikují organismus a právě na jaře jsou v plné síle. Jaké byliny si však nasbírat a užívat je, abyste podpořili detoxikaci organismu po náročné zimě?

Mladá bříza

Detoxikační účinky mají první listy břízy, jakmile se tedy začne zelenat, vydejte se na sběr mladých břízových lístků. Připravit si z nich můžete čaj, který detoxikuje organismus.

Jednička v podobě kopřivy

Opravdu silné detoxikační účinky mají mladé lístky kopřivy dvoudomé, která je svými čistícími účinky proslavena. Čistí krev, má blahodárný účinek na játra, žlučník, pomáhá při anémii a chrání vás před únavou a vyčerpaností. Pomůže i při ekzémech a alergií. Pozor však na dlouhodobé pití kopřivového čaje, stačí ho užívat po dobu 10 dní, poté si dejte pauzu. Popíjet ho však můžete průběžně během roku. Ideální je si však nasušit mladé lístky kopřiv, velké kopřivy totiž obsahují příliš dusíku.

Řebříček

Řebříček je ideálním pomocníkem, který se postará o čištění krve. Má také silné dezinfekční a protizánětlivé účinky, také je silně močopudný. Řebříček však snadno nasbíráte téměř na každé louce a můžete si jej nasušit i na zimu. Bývá také součástí detoxikačních směsí. Připravte si čaj z čerstvého či sušeného řebříčku.

Pampeliška

Zapomenout nesmíme ani na sílu pampelišky, která očišťuje tělo, snižuje krevní tlak a má příznivý vliv na trávicí soustavu. Mladé lístky pampelišky můžete přidávat do salátů a z květů si připravit domácí med či čaj.

Podběl

Svá žlutá kvítka ukazuje také podběl, léčivá rostlina, která má silné protizánětlivé a dezinfekční účinky. Připravit si z podbělu můžete čaj. Nasbírejte si ho zásobu na zimu, pomůže při zánětech horních cest dýchacích a potlačuje vznik zánětů.

Jaké jarní léčivé rostliny, které účinně detoxikují organismus?

O autorovi

Barbora