Zdraví

Železo je šikovný pomocník pro každého sportovce. Proč ho musíte doplňovat?

Železo je šikovný pomocník pro každého sportovce. Proč ho musíte doplňovat?

Pravidelná pohybová aktivita je základem pevného zdraví, spokojenosti a dlouhého života. To samé se dá říct i o pestré stravě, v níž nechybí vitamíny a minerály. Pokud se často hýbete, vaše tělo vyžaduje mnohem více živin než u běžné nesportující populace. Jak je to se železem?

Přehlížený minerál

Železo bývá často neprávem upozaďováno. I přesto se jedná o životně důležitý minerál, který se podílí na stovkách procesů v našich tělech. A co víc, jeho adekvátní množství zlepšuje sportovní výkony a regeneraci. Nedostatek naopak zhoršuje. Jak tato látka pomáhá?

Tento minerál se nachází primárně v krevním hemoglobinu, který se stará o přenášení kyslíku po celém těle. Jeho dostatek přispívá ke správnému metabolismu bílkovin (lepší regenerace po tréninku), zlepšuje zdraví buněk v těle, snižuje únavu, podporuje imunitní systém, zvyšuje fyzickou sílu a pomáhá dělení buněk.

Nedostatkem železa trpí spíše ženy. Důvodem je pravidelná menstruace, ale i těhotenství, kojení či menopauza. Všechny tyto zkoušky z vašeho těla odplavují důležité minerály, a to hlavně železo.

Kvalitní doplňky stravy

Zajímá vás krása a zdraví? Pak užívejte lehce stravitelné železo plus od výrobce Naturvita. Tito odborníci patří mezi největší dodavatele suplementů v naší zemi. Zaměřují se hlavně na přírodní produkty bez přidané chemie.

Jejich železo si můžete výhodně objednat třeba v oblíbeném e-shopu Gigalékárna. V jednom balení za 69 Kč najdete celkem 60 kapslí (60 denních dávek).

Pokud chcete využít plný potenciál tohoto minerálu, užívejte jej raději na lačno. Ideálně ráno ihned po probuzení (pokud neberete léky), případně těsně před spaním. Minerály se totiž obecně lépe tráví v případě, kdy jim v cestě nebrání žádné makroživiny z potravin.

O autorovi

admin