Krása Zdraví

Ručičky jako z alabastru včetně krásných nehtíků

Ručičky jako z alabastru včetně krásných nehtíků
Napsal Makawiel

Ony i ruce jsou svým způsobem vizitkou každé ženy. Zhrubělá kůže a nevzhledný šupinatý suchý vzhled tak zcela jistě nikoho neoslní. Zkuste zabodovat tím, že budete o ruce pečovat tou nejlepší metodou. A noste v zimě rukavice, ať vám nepraskají drobné klouby a kůže nemá k vysoušení ještě větší důvody. My vám přinášíme tipy, které zaručeně stojí za vyzkoušení.

Lázeň s přírodními olejíčky

Působí zvláště na nehty, které uzdravuje. Pravidelná olejová koupel dokáže napravit i škody z polámaných nehtů. Nevěříte? Připravte si tuto lázeň, jde to snadno a jednoduše. Smíchejte 200 ml nahřátého olivového oleje se lžičkou citrónové šťávy. Výborným posilovačem nehtů jsou i další moderní oleje, např. mandlový nebo kokosový. Dá se přidat i lžička medu. Ruce si do takto připravené koupele namočte na čtvrt hodiny a rituál opakujte 2 x týdně.

Ručičky jako z alabastru včetně krásných nehtíků

Parafínový zábal

Napadlo vás, že parafín skvěle poslouží i jako zábal na ruce? Nádherně prohřívá a masáž s ním je úžasná. Parafín zanechává pokožku rukou nádherně jemnou a hladkou. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a zbavuje kůži suchých šupinek. Před aplikací se ruce vydezinfikují a až poté se ponoří do připravené lázně. Vosk se na pokožku uchytí jako ulitý. Nechte působit 20 – 30 minut a ruce zabalte do plastikových a froté rukavic.

Peeling z hlavní suroviny – cukr

Zrnka cukru jsou skvělým odstraňovačem zhrubělé a šupinaté kůže. Pokožka je po aplikaci nádherně hladká a vypjatá. Dostává se jí zdravějšího vzhledu a vypadá mnohem mladší. Stačí jen smíchat hrnek třtinového cukru s půl šálkem vámi vybraného oblíbeného oleje, např. mandlový, hroznový či meruňkový, s pár kapkami esenciálního oleje, třeba levandule nebo rozmarýn. Krouživými pohyby vtírejte do pokožky rukou a dělejte tak pět minut. Potom smyjte a ruce ošetřete hydratačním krémem.

O autorovi

Makawiel