Hubnutí Jídlo

Čisté stravování: moderní způsob stolování

Čisté stravování: moderní způsob stolování
Napsal Makawiel

Čisté stravování je v podstatě stále způsob stravování, ale v širším slova smyslu se jedná také o nový styl života. Ten je vhodný ke zlepšení zdraví a celkové pohody člověka. Už jste někdy o tomto stravování slyšeli? Přináším vám horké novinky, pomocí nichž se naučíte několik klíčových principů, jak se v tomto směru stravovat…

Jezte více čerstvých surovin

Myšleno konzumací skutečných potravin, které nejsou zpracované nebo rafinované. Jezte pravidelně, lehká a vyvážená jídla, nejen chuťově, ale také z výživového hlediska. I v případě, že se stravujete venku, není problém si vzít jídlo s sebou do krabičky. Pokud jdete do restaurace, volte svůj výběr moudře.

Dejte šanci rostlinným potravinám

Jaké to jsou? Nemusíte bádat v paměti, abyste brzo přišli na to, že je řeč právě o luštěninách. Ať už to jsou fazole, hrášek, čočka, ale také celozrnné produkty jako novodobá a moderní quinoa, ječmen či pohanka, nesáhnete s nimi vedle. Jsou plné tělu prospěšných a užitečných bílkovin.

Mezi další rostlinné zdroje bílkovin patří také řecký jogurt, tvaroh, tofu, cizrna, chia semínka, madle, vejce, bio arašídové máslo a zelené sójové boby.

Čisté stravování: moderní způsob stolování

Protein je klíčovou živinou pro růst a udržování svalů, pokožky a silných zdravých vlasů.
Mimo bílkovin obsahuje řada těchto ingrediencí také další důležité látky, jako vitamíny, minerály, stopové prvky a antioxidanty.

Zařaďte fyzickou aktivitu

Osvojte si mimo čistšího stravování také životní styl v tomto duchu. Dostatek pohybu během dne umožní také kvalitnější a hlubší spánek

Buďte s lidmi, kteří vás motivují

Obklopte se lidmi, jenž vás baví, mluví s vámi, smějí se…zkrátka a jasně je vám s nimi moc dobře. Můžete se procházet nebo si zahrát nějakou hru, uvařit si dobré jídlo. Možností je celá řada.

O autorovi

Makawiel