Hubnutí Krása Zdraví

Zázračná rostlina aloe vera na vlasy, pokožku a hubnutí

Zázračná rostlina aloe vera na vlasy, pokožku a hubnutí
Napsal Makawiel

Aloe vera představuje bohatý zdroj vitamínů (hlavně C a E) a beta karoten, což přispívá k dokonalé vizáži pokožky. Nejen, že vypadá mladší, ale je také mnohem více hydratovaná. Vlasy jsou po něm vláčné a zářivé. A o pozitivních účincích na hubnutí nemluvě! Pití šťávy na lačno totiž zlepšuje trávení.

Aloe vera spadá do kategorie léčivých rostlin díky svým blahodárným účinkům. Je to vlastně takový zelený pichlavý kaktus s hořkými listy bez škodlivých konzervantů. Ryze přírodní složení vám jedině prospěje. Nevěříte? Pojďme se na to podívat.

Zázračná rostlina aloe vera na vlasy, pokožku a hubnutí

Listy v sobě ukrývají gel

Průhledný gel s neuvěřitelnými vlastnostmi se stane i pro vás číslem jedna v péči o pleť a vlasy. Skládá se převážně z vody, proteinů, aminokyselin a vitamínů. Na pleť působí jako vzpruha, pokožka je okamžitě zklidněná a příjemně chladí. Nanášení je vhodné i na akné díky podílu kyseliny salicylové (uvolňuje póry). Jeho použití je velmi širokospektré od suché pokožky až po poranění, popáleniny a zmírnění projevů zánětů.

Suchou pokožku ošetříte následovně..

Smícháte trochu aloe vera, špetku kurkumy, lžičku medu, mléka a pár kapek růžové vody. Tato konzistence připomíná pastu, naneste a nechte působit cca 20 minut.

Peeling z aloe vera odstraní odumřelé kožní buňky

Stačí spojit půl hrnku gelu z aloe vera, hrnek cukru a dvě lžíce citronové šťávy. Výsledkem je čistá a svěží pleť.

Vlasy a obočí

S blížící se zimním obdobím trpí i naše vlasy. Vetřete do nich gel z aloe vera a dopřejte jim tu správnou péči. Nebojte se vetřít gel taktéž na pokožku hlavy, pomáhá v boji s lupy. Málokdo ví, že gel z aloe vera posiluje obočí. Když ho smícháte s ricinovým olejem je účinným prostředkem k růstu obočí i vlasů. Jedná se tedy o přírodní alternativu, kterou rozhodně stojí za to vyzkoušet!

O autorovi

Makawiel