Hubnutí Krása Lifestyle

Jak podpořit vyplavení toxinů z těla a být zase krásná?

Jak podpořit vyplavení toxinů z těla a být zase krásná?
Napsal Makawiel

Plánujete detoxikaci? Zkuste nastolit rovnováhu svého těla díky následujícím doplňkům. Ať už je to šťáva z aloe vera, psyllium, probiotika nebo chlorella, určitě s nimi nesáhnete vedle. Co vám konkrétně pro vaše tělo přinesou?

Šťáva z aloe vera

Příznivě a blahodárně působí na trávicí systém a zmírňuje zánět. Funguje také jako jaterní tonikum.

Psyllium – vláknina s pre/probiotiky 

Podporuje vylučování trávicím traktem a minimalizuje zažívací příznaky, které mohou doprovázet detoxikační dietu.

Chlorella

Považuje se za nejlepší čistič krve. Váže na sebe těžké kovy a toxiny.

Formulovaná směs zelených rostlin

Společně s jaterními bylinkami jako je kořen lopuchu a ostropestřec mariánský, opět odstraní z těla škodliviny.

Vhodná doba bude teď na jaře

Pokud jde o správné načasování detoxikace, je na to ideálním obdobím jaro. Detoxikační program vám pomůže shodit přebytečná kila, která jste v zimě přibrali. Kdo by si odepřel oslazené latte, že? Nicméně eliminace těžkých kovů a alergenů z potravin je důležitou součástí detoxu. Náš organismus obývají nejrůznější bakterie, houby a kvasinky – nacházejí se v krvi, vnitřních orgánech, ale i v nadbytečném tuku.

Stále však platí, že pro tělo nesmí být detox šok. Je nutné tento krok učinit postupně. Rozhodně se vyhněte nabízeným tabletám, kterých máte zkonzumovat několik denně k tomu, abyste byli zase fit. Aby byla detoxikace pro tělo příjemná a nikoliv drastická, je potřeba se držet následujících rad.

Toxiny se vyplavují i potem

Z tohoto tvrzení je vám zřejmě jasné, že bude pomáhat jakákoliv fyzická aktivita či prohřátí těla. Doporučujeme vám saunování a parní lázně s éterickými oleji. Obě metody jsou na čištění od toxinů neskutečným zázrakem.

Bylinky a šťávy

Šťávy lisované za studena jsou velmi zdravé. Pomáhají při čištění krve a vnitřních orgánů, zejména tlustého střeva. Bylinkám můžete důvěřovat, nezklamou vás. Jejich účinek je velmi širokospektrý. Navíc dokážou léčit také chronické stavy. Pro větší zdravotní přínos se mají míchat s bílým, zeleným nebo japonským matcha čajem. Matcha čaj je vynikajícím prostředkem k lepší funkci mozku – obsahuje L-theanin a aminokyseliny.

Jak podpořit vyplavení toxinů z těla a být zase krásná?

Ne každému detoxikace sedne hned na poprvé, mohou se objevit i příznaky, které nejsou zrovna žádoucí, např. bolest hlavy, letargie, nevolnost, podrážděnost, vyrážka, nadýmání a různé chutě. Obvykle se tento stav připisuje uvolňování nahromaděných toxinů. Tím, že omezíte cukr se ozve bolest hlavy a logicky chuť na sladké. Příznaky zažívacího traktu jsou většinou způsobeny náhlým nárůstem rostlinné vlákniny, která souvisí s dobrým plánem detoxikačních potravin. Neděste se!

O autorovi

Makawiel