Krása

Jak být krásná v 6 krocích

Jak být krásná v 6 krocích
Napsal admin

Každá žena je krásná a kdo tvrdí opak, měl by se nad sebou zamyslet. Protože krása není pouze o fyzickém vzhledu, vychází zevnitř! Jenomže to se lehce řekne, když na nás tlačí všudypřítomný fashion průmysl. Z reklam se usmívají „vyphotoshopované“ modelky a normální ženy propadají panice. Od dokonalosti je dělí minimálně milion světelných let… Pokud vaše sebevědomí utrpělo vážný úraz a trpíte pocitem méněcennosti, začněte se řídit radami v tomto článku. Prozradíme vám, jak být při pohledu do zrcadla opět (anebo konečně?) spokojená. A jako bonus přidáme i několik zaručených tipů pro boj s akné, protože zdraví pleti výrazně ovlivňuje psychiku.

1. Přijměte se taková, jaká jste

Jak již zaznělo v úvodu, skutečná krása je ta vnitřní. Dokud se nezačnete mít ráda, nebudete spokojená se svým vzhledem, ani kdyby vám okolí skládalo poklony od rána do večera. Když už se sebou musíte strávit zbytek života, přece to nebudete dělat s opovržením.

2. Posilujte zdravé sebevědomí

Na to, abyste se za všech okolností cítila skvěle, máte plné právo, i když se neprocházíte po oděvním molu. Pokud se vám to nedaří, zapracujte na svém sebevědomí. Pokud vám po něm šlapou pupínky, kterých se nemůžete zbavit, přečtěte si osvědčené tipy, jak na akné. A ještě něco: chvalte se, buďte kritická vůči hodnocení ostatních a přijměte své „nedokonalosti“ jako svou nedílnou součást. Mimochodem – muži nehledají perfektní ženy, ale ženy, ze kterých pryští sebejistota.

Jak být krásná v 6 krocích

3. Radujte se (i z drobností)

Úsměv na rtech dělá hotové divy. Najděte si proto důvod, proč být veselá a radovat se ze života. Nemusíte vyhrát milion, stačí se těšit na víkendové wellness, být vděčná za práci, která vás baví… Jakmile se začnete radovat z maličkostí, život vám bude připadat lepší a úsměv se stane nedílnou součástí vaší tváře!

4. Nepodceňujte každodenní péči o svůj zevnějšek

Péče o zevnějšek rozhodně nespočívá v hodinách strávených před zrcadlem. Na tuny make-upu naopak zapomeňte, na kráse vám nepřidají. Používejte kvalitní kosmetické přípravky – třeba krém na mastnou pokožku, dopřávejte tělu dostatek živin a snažte se čas trávit aktivně. Výsledky se dostaví dříve, než si myslíte.

Jak být krásná v 6 krocích

5. Dodržujte pitý režim

Díky vodě bude vaše pokožka pružnější, vláčnější a méně náchylná na tvorbu akné, vrásek a dalších kožních nedostatků. Že svému tělu nedopřáváte dostatek životodárné tekutiny, pocítíte i na vzhledu vlasů, nepříjemném dechu či chronickou únavou.

6. Čistěte svou pleť ráno i večer

Krásná pleť bez akné je devizou vnější i vnitřní krásy. Dosáhnete jí poměrně snadno: vyhýbejte se nadměrnému stresu, nesahejte si na obličej špinavýma rukama, používejte kosmetiku bez obsahu dráždivých látek, a především – dvakrát denně podrobte pokožku důkladné očistě. Skvělým pomocníkem je micelární voda, která si poradí s běžnými nečistotami i těžkými kovy.

O autorovi

admin