Hubnutí Novinky Zdraví

Úprava stravování, pohyb, dieta…Vyzkoušeli jste již vše a stále nehubnete? Problémem může být psychika

Úprava stravování, pohyb, dieta...Vyzkoušeli jste již vše a stále nehubnete? Problémem může být psychika
Napsal Barbora

Po vánočních svátcích se zvýšenou váhou bojuje snad každý. Snaží se však zhubnout již několik měsíců? Snažíte se pravidelně cvičit, jíst zdravě a zkoušíte i nejrůznější diety? Problém stagnující váhy však může být jindy. Poradíme vám. 

Hubnutí

Ztráta nadbytečných kil není jen záležitostí pohybu a konzumace správného jídlo. To, co sehrává významnou roli, je také váš mozek, tedy psychika. Nezmění-li člověk své dosavadní myšlení, vnitřní rozpoložení a nastavení mysli, pravděpodobně nikdy nezhubne dlouhodobě. Říkáte si stále, že jste tlustí, hubnutí vám nejde a zhubnout se vám prostě nepodaří? V tom případě nikdy pořádně nezhubnete.

Úprava stravování, pohyb, dieta...Vyzkoušeli jste již vše a stále nehubnete? Problémem může být psychika

Nastavení mysli

Fyzické aspekty hubnutí jsou klíčové, ale stejně důležité je psychické rozpoložení. Občasné přejídání, slabá vůle či nedostatečné sebevědomí může stát za tím, že vám nejde zhubnout či si svou váhu po zhubnutí příliš dlouho neudržíte. Mnohdy by stačilo, kdybyste se hubnutím méně stresovali, popřípadě jej brali jako práci na novém životním stylu, a ne jen jako hubnutí přebytečných kil.

Vztah k jídlu

Klíčovým je v tomto případě také váš vztah k jídlu. Často je totiž vztah k některým potravinám, zvláště sladkému, velmi silný. Někteří lidé jsou k jídlu doslova připoutáni a je pro ně největším problémem změnit dosavadní stravování. Tyto návyky se totiž uzpůsobují již od dětství a je potřeba s nimi postupně pracovat. Důležité je si uvědomit, že jídlo není jen potěší, ale něco, co tvoří vaše tělo a vaše zdraví. Mnohdy je tedy lepší dát přednost zelenině a ovoci před dobrotami, které nás chvilkově uspokojí, ale poté se budeme cítit provinile.

Úprava stravování, pohyb, dieta...Vyzkoušeli jste již vše a stále nehubnete? Problémem může být psychika

Pracujte na pozitivním myšlení

Nesmírně důležité je také pracovat na pozitivním myšlení a vaší sebedůvěře. Bez ní to nepůjde. Jakmile si totiž připustíte, že si váš cíl splníte a budete si věřit, najednou půjde vše snáz a uvidíte, že se změny brzy dostaví.

O autorovi

Barbora