Zajímavé

Jak postupovat při odškodnění pracovního úrazu?

Jak postupovat při odškodnění pracovního úrazu?
Napsal admin

Pracovní úraz může potkat i administrativního pracovníka v kanceláři. Z toho důvodu by měl mít každý povědomí o tom, za jakých podmínek je možné požadovat odškodnění za vzniklou újmu.

Odškodnění v maximální výši

Zákon zaměstnavateli ukládá povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnancem, která vznikla pracovním úrazem či nemocí z povolání. Proto se nemusíte obávat, že pracovní úrazy odškodnění jsou pro zaměstnavatele výraznou finanční zátěží. Stane-li se jakákoliv událost tohoto charakteru, vždy nárokujte spravedlivé odškodnění. K ruce vám budou profesionálové, kteří se už od roku 2013 věnují odškodnění osob, jež se ocitly ve složité životní situaci. Může se jednat o odškodnění dopravní nehody, při poškození pacienta, při následcích trestného činu, při úrazech dětí atd.

Jaký je postup?

Odškodnění pracovní úraz vždy začíná oznámením zaměstnavateli ideálně se zajištěním důkazů a svědků. Předejdete tak případným pochybnostem ze strany zaměstnavatele, jenž bude tvrdit, že k úrazu nedošlo v rámci plnění vašich pracovních povinností. K vyjednávání s pojišťovnou je nutné vyhotovit záznam o úrazu. V této fázi se obraťte na odborníky, kteří se vyznají ve spleti paragrafů, a zároveň maximalizují vaše šance na úspěch. Předáte jim veškerou dokumentaci včetně komunikace se zaměstnavatelem a pojišťovnou. Jakmile specializovaná firma usoudí, že je možnost dosažení úspěchu vysoká, převezme na svá bedra všechna následující vyjednávání. Vymožení odškodného dosáhne soudní nebo mimosoudní cestou.

Důvody vedoucí ke spokojenosti

Profesionálové zabývající se odškodněním provedou prvotní analýzu a konzultaci zdarma. Rovněž po vás nebudou požadovat žádné zálohy. Co se týká odměny, tu si účtují pouze v případě úspěchu. Můžete počítat s odborným poradenstvím a zajištěním právního zastoupení.

O autorovi

admin