Krása Móda Novinky

Víte, jakou práci vykonává hosteska?

Víte, jakou práci vykonává hosteska?
Napsal admin

V poslední době se rozšířil pojem hosteska, ale jen málokdo ví, čím se vlastně tato dáma zabývá. Pokud máte špatné myšlenky, jste na omylu. Práce hostesky Praha je zaměstnání jako každé jiné a vyžaduje určité dovednosti, jako jsou šarm, příjemné vystupování, společenské chování, jazykové znalosti a další potřebné vzdělání. Klíčovým úkolem této chytré a příjemně komunikující ženy je plynulé zajištění chodu akcí rozličného druhu. Měla by se bez problémů postarat o hladký průběh kulturních, společenských, politických i obchodních záležitostí.

Když potřebujete profesionální přístup

Hosteska se pohybuje na veletrzích, seminářích, konferencích, kongresech, výstavách, sjezdech i politických jednáních. Není možné, aby přistoupila ke své práci jen tak, musí se v daném oboru orientovat, proto má odborné vzdělání. Samozřejmě hlavní roli hraje reprezentativní vzhled a schopnost skvěle se vyjadřovat, a to mnohdy v několika světových jazycích. Vše záleží na druhu akce a požadavcích klienta. Lze zmínit teambuilding či konferenci.

Co všechno je třeba zařídit?

Nedílnou součástí práce hostesky je zajišťování prezencí účastníků i dalších služeb, mezi které patří nošení kávy, obstarávání obědů, rozdávání katalogů, předávání telefonických vzkazů. Pořádání konferencí není žádný med, proto je nutné oplývat vědomostmi, které se týkají organizačního chodu. Za zmínku stojí rozdělování korespondence, vedení evidence, drobné překlady i redakční zpracování. Veškeré činnosti se odehrávají především v jednacích místnostech, kancelářích, sálech. Není divu, že je toto zaměstnání jako stvořené pro mladé dívky a sympatické ženy. Hostesky by měly být usměvavé, trpělivé a příjemné. K této práci je třeba kultivovaný vzhled, proto by ji neměly vykonávat slečny s viditelnou vadou. Jen si představte, že pořádáte teambuilding. Jakou obsluhu byste si přáli? Odpověď je jasná.

O autorovi

admin