Novinky

Vypadá jako obyčejná ostružina, ale pomůže vám snížit hladinu cukru v krvi. Seznamte se s moruší!

Vypadá jako obyčejná ostružina, ale pomůže vám snížit hladinu cukru v krvi. Seznamte se s moruší!

Pohled na vločky sněhu snášející se za oknem je sice krásný, nicméně předvánoční období s sebou přináší také nutnost více se starat o své zdraví, aby nás neskolila viróza, a obavy z následků nezřízeného přejídání se cukrovím. Ať už z důvodů zdravotních, nebo těch estetických. Krása a zdraví jdou ostatně ruku v ruce. Podpůrnou injekcí by vám v obou případech mohlo být téměř zapomenuté, avšak velmi účinné ovoce: moruše.

Superpotravina, kterou teprve objevujeme

Moruše a její účinky na lidské zdraví byla dobře známá již starověkým Řekům a Římanům a v čínské medicíně se stále hojně využívá. My v Evropě jsme na ni ovšem trochu zapomněli a teprve nyní, kdy se znovu vracíme k přírodní medicíně a biopotravinám, znovu zjišťujeme, jak je našemu organismu prospěšná. Sladké plody morušovníku, které svým vzhledem připomínají ostružiny, chutnají čerstvé i sušené a právem se zařadily mezi superpotraviny.

Zdravotní benefity moruše

Snad nejvýznamnějším přínosem těchto nutričně bohatých plodů je schopnost regulovat hladinu cukru v krvi. To se ukázalo být naprosto klíčovým při boji s nadváhou. Pokud se tedy pokoušíte o hubnutí, rozhodně byste měli moruši, nejlépe v podobě doplňku stravy, zařadit do svého jídelníčku. Samozřejmě se tak jedná také o nedocenitelnou pomoc pro cukrovkáře, jejichž počet v ČR stále roste a aktuálně dosahuje zhruba milionu. Alarmující je, že mnoho dalších o své nemoci vůbec netuší.

Kromě toho moruše:

– má relaxační účinky a pomůže vám s usínáním,

– dodá tělu potřebné vitamíny a minerály,

– podporuje činnost srdce,

– působí antibakteriálně a močupudně,

– pomáhá při cévních onemocněních.

Jak moruši konzumovat?

Jak už jsme zmínili, bobule se dají jíst čerstvé i sušené. Krom toho mají však léčivý účinek i listy – z těch si můžete udělat třeba čaj. Bohužel ale u nás moruše není příliš pěstovaná, proto se (zvláště v zimním období) těžko shání. Nejlepší formou, v níž jí můžete organismu dodávat, jsou tedy doplňky stravy. Zkuste například přírodní produkt tuzemské výroby Moruše Plus z e-shopu Gigalekarna.cz. Moruše je v něm pro lepší účinek doplněna pískavicí řeckým senem a révou vinnou, a když přípravek objednáte na internetu, přijde vám až do domu. Doplňky stravy mají navíc ještě jednu důležitou výhodu: dávkování je vypočítané přesně tak, jak lidský organismus potřebuje.

O autorovi

admin