Krása Novinky Zdraví

5 příznaků, které prozradí, že máte citlivou pleť

5 příznaků, které prozradí, že máte citlivou pleť
Napsal Barbora

Vyznat se v tom, jaký typ pleti máte, nemusí být zrovna snadné. Příznaky se také mohou měnit s věkem a s ročním obdobím. Jak však poznáte, že je vaše pleť citlivá?

Rychle zčervená

Citlivá pleť je náchylná na červenání. Stačí ji silnější tlak při čištění, nadměrná zima či teplo a pleť rychle zčervená. Citlivá pleť také zčervená ve chvíli, kdy na ni použijete přípravky, které obsahují agresivnější složky.

Šupiny

Citlivá pleť není chráněna dostatečnou ochrannou vrstvou a dochází k tomu, že pleť postrádá dostatečnou hydrataci, zároveň se k ní snadno dostanou toxické látky kosmetických produktů, jako jsou parfémové složky, chemické látky, barviva apod. Pleť je často podrážděná, spíše suchá a tvoří se na ní častěji drobné šupinky.

Pálí a svědí

Citlivou pleť frekventovaně doprovází pálení a svědění, které se může dostavovat po použití různých přípravků, ale i vlivem vnějších činitelů z okolí. Vyhněte se proto přípravkům obsahující zbytečně moc ingrediencí. Tak vždy poznáte, že se jedná zpravidla o přípravek s bohatým obsahem chemikálií. Volte přírodní produkty, které jsou založeny na jednoduchosti a jsou určeny pro citlivou pokožku, u které podpoří její uklidnění.

5 příznaků, které prozradí, že máte citlivou pleť

Vyhýbáte se make-upu

Citlivé pokožce dá zabrat nejeden druh make-upu. Pokud už nějaké kosmetické přípravky použijete, často po nich cítíte povědomé svědění či místa na vaší pleti zčervenají. Bohužel si budete i v této oblasti muset vybírat výrobky, které budou k vaší pleti ohleduplné, ať už se bude jednat o oční stíny, pudr či tvářenku.

Trápí vás

Citlivá pleť dokáže pěkně potrápit. Často bývá podrážděná a náchylnější ke vzniku vyrážek. Citlivou pleť byste měli pravidelně hydratovat zevnitř i zvnějšku. Citlivá pleť totiž zpravidla není v rovnováze a vnější vlivy ji trápí mnohem více než ostatní typy pleti.

O autorovi

Barbora