Novinky Zajímavé

Bytový textil je potřebný

Každý při zařizování nového bytu myslí hlavně na nábytek, případně na renovaci podlah či malování stěn. Tyto věci jsou samozřejmě zásadní, ale zároveň je nezbytné brát zřetel i na maličkosti typu bytový textil. Ten je daleko podstatnější, než si řada lidí myslí.

Vhodné záclony

Záclony patří do kategorie nejpoužívanějšího bytového textilu u nás. Ne všude však mají stejné zkušenosti. Například v severských zemích je v posledních letech populární fungovat bez záclon, což je trochu nepraktické.

Hotové záclony totiž mají dvě úžasné vlastnosti – zkrášlují okna zevnitř i zvenčí a zároveň zajišťují soukromí. Kdo nechce, aby mu přes den do bytu koukal každý, koho to jen napadne, ten by na koupi záclon rozhodně rezignovat neměl.

Jako ochrana soukromí však fungují pouze během dne. Ve večerních a nočních hodinách, kdy se v pokojích standardně svítí, jsou v podstatě k ničemu. Proto je důležité mít navíc i nějakou formu stínící techniky, případně si pořídit vhodné závěsy.

Závěsy mohou zajistit maximální tmu

Závěsy jsou levnější než jakákoliv stínící technika. Většina druhů slouží pouze k ochraně soukromí, případně jako dekorace. Existují ovšem i speciální verze závěsů, jež dokáží vyrobit dokonalou tmu.

Lidé mající rádi sledování televize v prostředí, jež svými podmínkami připomíná kino, na ně nedají dopustit. Navíc tyto závěsy dokáží ocenit i jedinci pracující na směny. Ti totiž často chodí ze zaměstnání domů v ranních či odpoledních hodinách a díky zatemňovacím závěsům se jim dobře usíná i v pro spánek nezvyklé době.

I pro alergiky

Rovněž také povlečení je pro blahodárný spánek velice důležité. Dobré povlečení totiž nedráždí pokožku a skvěle odvádí pot.

Dnes je populární hlavně povlečení z přírodních surovin, nicméně alergici dávají z pochopitelných důvodů přednost raději syntetickým modelům, ve kterých se běžně neusazují žádné alergeny.

O autorovi

admin