Novinky Sport

V čem se vydat běhat?

V čem se vydat běhat?
Napsal admin

Běh se stává čím dál oblíbenějším sportem. Aby také ne, vždyť se dá provozovat celoročně a prakticky nic k němu nepotřebujete. Čeká vás pouze počáteční investice do dobré obuvi a oblečení. Ale co si vlastně vzít na sebe, aby se vám běželo pohodlně a dosáhli jste co nejlepších výsledků?

Běhat se koneckonců můžete vydat v čemkoliv. Časem ovšem poznáte, že sportovní oblečení má své nesporné výhody – je prodyšné, lehké, rychle uschne, dobře saje pot. Plánujete-li běhání jako dlouhodobou zálibu, určitě do něj investujte.

Legíny nejsou jen pro ženy

Při běhu je potřeba, aby oblečení nevadilo, mělo by tedy přiléhat k tělu. Kraťasy či tričko mohou být volnější, ale na zimu si pořiďte raději dlouhé přiléhavé legíny. Není to pouze dámské oblečení, vyrábí se i pro muže. A pokud vám přijde nepříjemné běhat po venku v „legínách“, vezměte si přes ně volnější kraťasy. To se běžně dělá.

V létě pozor na tření stehen

Jestliže poběžíte čtyři kilometry, možná zjistíte, že sportovní oblečení Esprit až tak důležité není. Při delším běhu už ale špatný výběr značně pocítíte. V létě je například důležité vzít si dostatečně dlouhé kraťasy. Pokud to neuděláte, budou se vám o sebe třít stehna a jako vzpomínku si odnesete nehezké odřeniny. Podobný problém mívají muži s bradavkami – mohou se třít o triko a tím se rozedírat. Řešením je jejich přelepení náplastí.

Neoblékněte se moc

Ideálně byste se měli obléknout tak, aby vám v začátku bylo spíše chladno. Zhruba po jednom kilometru se trochu zapotíte a už bude dobře. Není totiž nic horšího než běžet příliš oblečený. Pak je vám horko, sundat mikinu si nemůžete, jelikož se vám ji nechce nosit, a běh je mnohem náročnější.

Nemusíte utrácet tisíce

Možná víte, že sportovní oblečení nepatří zrovna k nejlevnějším položkám. Aspoň tedy pokud sáhnete po výrobcích nejznámějších značek. Přitom i jiní výrobci mají moc pěkné kousky, které nejsou o nic méně funkční. Případně si můžete nějaké dražší oblečení přát k narozeninám či k Vánocům.

O autorovi

admin