Novinky

Tradiční čínská medicína staví na houbě Reishi

Tradiční čínská medicína staví na houbě Reishi
Napsal admin

Jádrem tradiční čínské medicíny je unikátní čínská houba Reishi. Ta dokáže s vaším zdravím učinit opravdové zázraky, a i díky tomu je ve světě používaná již od 3. století před naším letopočtem. A jaké jsou tedy její konkrétní účinky?

Cíle tradiční čínské medicíny

Tato disciplína patří mezi nejznámější léčebné systémy. Zaměřuje se především na otázky, které čas od času napadnou každého z nás. Například ohledně zdraví, nemoci, energie nebo životního elánu. A právě přístup k nemocem je u tradiční čínské medicíny specifický.

Příznivci totiž nemoc nevidí pouze izolovaně, ale dívají se na ni ve spojitosti se současným stavem celkového organismu. Díky tomuto přístupu se tak dokáže zjistit prvotní příčina zdravotních problémů a neřeší se pouze jednotlivé dílčí příznaky.

Základem je houba Reishi

Všemocným lékem v oblasti tradiční čínské medicíny se stala Genoderma lucidum – Reishi. Již staří čínští mistři o této houbě hovoří jako o zázraku. Podle jejich slov dokáže vzkřísit mrtvého a každého postavit na nohy.

Reishi proto vždy byla uctívaná i jako symbol úspěchu a životního blaha. Této houbě se také jinak přezdívá Lék věčného života. Zaměřuje se především na zlepšení funkcí pěti základních orgánů lidského těla – srdce, plic, jater, sleziny a ledvin.

Popisovaná houba se významně podepíše na lepším imunitním systému. A právě díky tomu je jedinečná, protože ostatní léčebné prostředky se zasluhují především o zlepšení příznaků nemoci. V minulosti byla hojně užívaná jako prostředek k posílení paměti, zlepšení koncentrace a moudrosti.

I proti rakovině

Čínská houba Reishi si může připsat i zásluhy za prevenci proti rakovině. Obsahuje totiž jako jediná na světě látku Ganoderan, která vyvolává tvorbu enzymů zabraňujících tvorbě rakovinotvorných buněk. Rovněž potlačuje růst zhoubných nádorových buněk, díky čemuž působí velmi pozitivně na lidské zdraví.

 

Produkty s Reishi si můžete objednat až k vám domů na e-shopu www.kavareishi.cz.

O autorovi

admin