Novinky

Čím se zabavit za zimních večerů? Zkuste vyšívání či drhání z padákové šnůry

Mnozí z nás s prodlužujícími se večery přemýšlí, čím by si ukrátili volnou chvíli. V televizi nic pořádného nedávají, čtení vás už také nebaví… Co třeba zkusit ruční práce? Při takovém vyšívání, drhání nebo pletení z padákové šnůry si užijete spoustu zábavy, a navíc si vytvoříte něco hezkého a originálního. Vyšívání, pletení nebo drhání je navíc ideální způsob, jak zabavit děti či vnoučata. Rodiče a prarodiče tak získají ideální příležitost, jak se svými dětmi či vnoučaty trávit čas.

Vůbec nevadí, že zatím vyšívat ani drhat neumíte. Je to docela jednoduché a velmi rychle se to naučíte. K tomu slouží například vyšívací sada „Moje první vyšívání“, která obsahuje předtištěný obrázek a barevné příze z akrylu, které jsou velice měkké a začátečníkům se s nimi bude velmi dobře učit základní stehy. Pokud jste šikovní a vyšívání zvládáte, otevírá se před vámi celý nový svět plný možností. Vyšívací sady pro pokročilé jsou již složitější, a obrázky, které si s jejich pomocí dokážete vyšít, se mohou stát hezkou ozdobou vašeho interiéru.

Pokud nemáte dostatek času naučit se taje vyšívání, nebo se potřebujete zabavit například ve vlaku či ve škole, zkuste něco jednoduššího – pletení a drhání z tzv. padákové šňůry. Nebudete k tomu potřebovat žádné nástroje, postačí vám pouze padáková šňůra a vaše prsty. Nejčastěji se padáková šnůra používá k drhání originálních náramků. K dispozici je pestrý výběr barev, takže dokážete splétat různé originální vzory. Velice hezká jsou také vodítka na vaše psí miláčky, různé přívěšky, a pokud budete šikovní, můžete si z padákové šňůry udrhat i zajímavou kabelku. Výhodou drhání z padákové šnůry je to, že jej můžete provozovat kdekoli a zvládne je opravdu každý – na internetu je nepřeberné množství návodů, jak na to.

O autorovi

admin