Zajímavé

Díky povlečení a záclonám vyladíte svou ložnici do posledního detailu

Pokud se stále probouzíte nevyspalí a se špatnou náladou, je třeba zaměřit pozornost na postel a ložní textilie. Velký vliv na kvalitu vašeho spánku má také zařízení ložnice a volba jejích barevných kombinací. Jelikož se jedná převážně o místo odpočinku, měli bychom k pořízení jejího vybavení přistupovat s rozvahou.

Abyste se probouzeli svěží jako rybičky

Ložnice má působit klidným a útulným dojmem. Z toho důvodu se zaměříme na vhodnou výmalbu, ideálně v tlumených pastelových barvách. Dále věnujeme pozornost kvalitní posteli včetně zdravotní matrace, která nám dopřeje patřičný komfort během spánku. Na jeho vydatnost mají rovněž vliv přikrývka a polštář, jenž by měl podpírat hlavu, krk a páteř v jedné rovině. Nemalou měrou se na kvalitě spánku podílí i povlečení, zejména jeho materiál. U něho upřednostňujeme hlavně prodyšnost, abychom se pod povlečením nepotili. Chybu neuděláme s bavlnou, mikrovláknem a mikroflanelem.

Pro spaní až do oběda

V ložnici bychom měli též myslet na správné zastínění oken. Nejlepší jsou žaluzie nebo závěsy, a to v blackout variantě. Dokáží vytvořit téměř 100% zatemnění a současně fungují jako skvělá tepelná izolace. Ráno vás tak předčasně nebude budit sluníčko, a po celý rok se v ložnici udrží příjemné klima. Vybavíte-li okno závěsy, doplňte je bělostnými dekorativními záclonami. Vdechnou pokoji útulnou atmosféru. Záclony jsou k dostání v délce těsně pod parapet či v prodloužené variantě končící nad podlahou.

Měňte bytový textil podle nálady

Bytové textilie nejsou žádnou nákladnou položkou, jež by výrazně zatížila váš rozpočet. Proto si můžete dopřát jejich obměnu, kdykoliv se vám zamane. Důležité je, aby polštářky, přehozy, plédy, deky, závěsy a povlečení k sobě vzájemně ladily. Proto je pořizujeme v barevných kombinacích tón v tónu. Ložnice tak nebude působit přeplácaným dojmem.

O autorovi

admin