Novinky Sport Zajímavé Zdraví

In-line brusle vás vrátí do kondice!

In-line brusle vás vrátí do kondice!
Napsal admin

Nejste v kondici? Tak se do ní dostaňte! Máte povolené svaly? Tak si je posilte! Obojí najednou třeba jízdou na in-line bruslích!

Máte v blízkosti svého domova nebo pracoviště in-line dráhu? Pokud ano, rozhodně neváhejte. Jízda na bruslích je totiž návyková. A pro tělo velmi prospěšná. Po všech stránkách. Zvyšuje kondici i kapacitu plic, posiluje svaly i srdce. Zkrátka prospívá tělu i duchu. To poznáte po první jízdě. Věřte, že u ní nezůstanete.

Kvalitní in-line brusle jsou základem

Ještě před svou první premiérovou jízdou vás však čekají dvě nezbytnosti. V první řadě si budete muset pořídit kvalitní in-line brusle. Pro ty nikdy nechoďte do tržnice, vždy a za všech okolností je nakupujte v renomovaných obchodech či e-shopech. Ano, ty z tržnice jsou levnější, ale jízda v nich může být i vaší jízdou poslední, což určitě nechcete. Vy si pořiďte brusle ideálně nějaké renomované značky, jako je třeba Bauer. Zkrátka brusle, na něž se budete moci stoprocentně spolehnout.

Ani malá, ani velká

Dalším parametrem, na nějž byste se při výběru bruslí měli zaměřit, je velikost. Brusle vám nesmí být malá, ani veliká. Noze musí skvěle sednout, chodidlo, nárt a chodník perfektně upevnit. Zaměřte se i na kvalitní kolečka na in-line brusle. Ta jsou v podstatě základem bezpečné jízdy i na nerovných površích.

Nezapomínejte na ochranu!

Na bruslařskou dráhu také nevyrážejte bez patřičné ochrany. Základem je helma, chrániče loken a loktů a rukavice na in-line brusle. Bez ochrany na bruslařskou dráhu raději vůbec nevyrážejte. Ve hře je vaše zdraví, ne-li život. I havárie na bruslích mohou být a bohužel bývají fatální.

Naučte se jezdit!

Všechno máte? Teď se na bruslích budete muset naučit jezdit. Začínejte pomalu a ideálně na nějakém klidném místě, na němž si to zkušení bruslaři nesviští rychlostí blesku. Nemyslete si, bruslaři mohou být pěkně rychlí a jakákoli kolize s nimi nebývá nic příjemného, jak pro ně, tak pro vás.

A brzdit!

Vy se však neučíte jen jezdit. Samotná jízda je, jakmile si osvojíte základní pohyb, docela jednoduchá. Vy se však musíte naučit brzdit. Rozjet se je jedna věc, a zastavit věc druhá. Z tohoto důvodu se zpočátku vyvarujte jízdám z kopce. Do nich se pouštějte opravdu pomalu a především až poté, co si budete stoprocentně jisti, že brzdit umíte na výbornou! Tak si to užijte! Uvidíte, jak kila půjdou dolů a nálada nahoru. A o to jde především, nebo ne?

O autorovi

admin