Krása Novinky

Jaké výhody přináší přírodní dekorativní kosmetika? Dokáže vás ochránit před černými tečkami i pupínky

Jaké výhody přináší přírodní dekorativní kosmetika? Dokáže vás ochránit před černými tečkami i pupínky
Napsal Barbora

Snažíte se používat přírodní kosmetiku, ale vaše pleť vypadá stále jako po výbuchu? Problémem možná není pečující kosmetika, ale kosmetika dekorativní, kterou používáte na svůj obličej každý den. Zkuste i v tomto směru přejít na přírodu a začít s používáním přírodní dekorativní kosmetiky. 

Malujte se přírodou

I když totiž pečujete o svou pleť s pomocí přírodních krémů, sér a olejíčků, jakmile si na obličej dáte klasickou dekorativní kosmetiku, je téměř veškerá snaha zmařena. Klasická dekorativní kosmetika totiž obsahuje chemické látky, silikony, deriváty ropy a parabeny.

Přírodní dekorativní kosmetika čerpá z přírody a v jejím složení naleznete zpravidla minerální pigmenty, vosky, oleje a másla a rostlinné extrakty a bylinné výtažky. Vždy záleží na daném typu dekorativní kosmetiky.

Bez chemie

Přírodní dekorativní kosmetika tak doplňuje vaši péči s jinými přírodními produkty a nepřináší pleti žádnou chemii. Pudry a tvářenky obsahují minerální pigmenty, tedy slídu, oxidy železa a další minerály, které poskytují širokou škálu barev. Pigmenty jsou jemně drcené minerály.

Tužky na oči, řasenky či rtěnky jsou vyráběny zpravidla z přírodních vosků, jejichž hlavní vlastností je přilnout k pokožce, zafixovat na kůži minerální pigment a zkrášlit vás. Ani přírodní tužka se tak na očích nerozmaže a řasenka vám neudělá černé kruhy pod očima.

Jaké výhody přináší přírodní dekorativní kosmetika? Dokáže vás ochránit před černými tečkami i pupínky

Kosmetika, která zkrášlí a opečovává

Obsah olejů a másel dodává dekorativní kosmetice prvek pečující. A tak jsou přírodní make-upy i pečujícími krémy, korektory vás nevysuší a řasenka dokáže řasy i vyživovat. Používány jsou například oleje jojobové, arganové či makadamiové, které dokonale vyživují pokožku.

Podobně je to také s rostlinnými extrakty a bylinnými výtažky, které o pleť pečují přírodní silou. Dekorativní kosmetika obsahuje výtažky z ovoce, bylin, koření i zeleniny. Zvláště léčivé byliny jí propůjčují jedinečnou vůni a účinky.

O autorovi

Barbora