Lifestyle Novinky Zajímavé Zdraví

Kegelovy cviky posílí pánevní dno. Potřebovat je budete především v přechodu

Období přechodu není příjemné pro muže ani pro ženy. Ty navíc mohou trpět i řadou tělesných příznaků, které jsou následkem prodělaných porodů. Jedním z nich je například inkontinence neboli únik moči. To je opravdu nepříjemný jev, který se týká především starších žen. Jak si s ním poradit a kde hledat pomoc?

Začněte cvičit, dokud je čas

Posilovat pánevní dno mohou i ženy v mladším věku, rozhodně tím nic nezkazí. Pozdějším potížím je totiž nejsnazší předcházet. Svaly pánevní dna namáhané při porodu se později v průběhu menopauzy vlivem přirozeného ochabování ještě více povolí a výsledkem mohou být nejen gynekologické obtíže, ale především nepříjemný únik moči. Pánevní dno můžete cvičit při každé toaletě. Stačí střídavě pouštět a zadržovat proud moči. Mnohem sofistikovanější jsou Kegelovy cviky, které mají mimo jiné také pozitivní vliv na sexuální život. Cvičit je však potřeba pravidelně alespoň 3x denně a nečekat zázraky ihned. Velmi účinným podpůrným cvičením k sestavě Kegelových cviků může být také jóga. Pravidelný ranní Pozdrav slunci může mnoho žen i mužů ochránit před budoucími obtížemi.

Povolejte na pomoc bylinky

Pro prevenci inkontinence jsou výborné také bylinky a doplňky stravy, které mají vliv na rozkolísanou hladinu hormonů, která je pro přechod typická. Jestliže se podaří hladinu testosteronu u mužů a estrogenu u žen stabilizovat, nemusí docházet k ochabování svalstva tak rychle a inkontinence nemusí být tak fatální. Mezi bylinky, které stabilizují hladinu hormonů v organismu, patří například kotvičník. Ten je sice znám jako prostředek pro posílení mužského libida, pomáhá ale i ženám. Kapsle s práškem z kotvičníku by měli preventivně užívat všichni, kteří již dosáhli 40 let. Velmi účinná na stabilizaci hormonů je také maca pocházející z peruánských And. Tato rostlina, která se podobá naší řepě, obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů a její účinky na lidský organismus jsou dodnes nedoceněné. Přesto macu znali již staří Indiáni, kteří využívali jejích schopností.

TIP: Změřte si hladinu testosteronu v AlphaLabs.

Zlepšení nejen sexuálního apetitu

Vedlejším jevem užívání kotvičníku či macy je nejenom zlepšení libida, ale také vylepšení kondice trávicí soustavyPodpora trávení je však spíše průvodním jevem, kvůli němuž nejsou tyto byliny vyhledávány. Přesto patří k jejich benefitům a rozhodně je dobré mu věnovat pozornost.

O autorovi

admin