Jídlo Novinky Zdraví

Kokosová voda: Drahý špás, nebo efektivní prostředek hydratace

Kokosová voda: Drahý špás, nebo efektivní prostředek hydratace
Napsal Barbora

S kokosovou vodou se u nás setkáte především v balené formě, dnes již v poměrně širokém spektru obchodů, za to s cenovkou, která vás mnohdy zarazí. Je kokosová voda opravdu takovým zázrakem, nebo se jedná jen o marketingově dobře zvládnutý výrobek?

S kokosovou vodou se u nás setkáte především v balené formě, dnes již v poměrně širokém spektru obchodů, za to s cenovkou, která vás mnohdy zarazí. Je kokosová voda opravdu takovým zázrakem, nebo se jedná jen o marketingově dobře zvládnutý výrobek?

Voda z kokosu

Kokosová voda pochází z mladých zelených kokosů. Je průzračná a její chuť není nijak výrazná. Plést byste si ji neměli s kokosovým mlékem, které se vyrábí z dužiny zralých kokosů, je bílé a jeho chuť je spíše sladká. Konzumace kokosové vody se stala nesmírně populární. Prezentována je jako skvělý prostředek hydratace, zdroj minerálních látek a dobrá volba pro sportovce místo iontových nápojů. Je tomu opravdu tak?

Kokosová voda: Drahý špás, nebo efektivní prostředek hydratace

Zdraví a kokosová voda

Co se týká hydratace, není kokosová voda žádným zázrakem. Její hydratační schopnosti jsou podobné jako u čisté vody. Co však kokosová voda obsahuje navíc, jsou právě minerální látky, především draslík. Díky tomu může do vašeho těla dostat více minerálních látek než klasická voda. Využít ji mohou také sportovci po tréninku, avšak iontové nápoje obsahuje zpravidla více minerálních látek než kokosová voda.

Opravdu se tedy vyplatí investovat desítky korun do kokosové vody, když by vám stačilo dopřát si sklenku čisté vody a kousek banánu či jiného čerstvého ovoce, které je bohaté na minerální látky? Záleží jen na vás. Kokosová voda může zajímavě zpestřit váš jídelníček, ale nejedná se o žádný zdravotní zázrak, i když je takto mnohdy prezentována.

Kokosová voda: Drahý špás, nebo efektivní prostředek hydratace

Pozor při nákupu!

Při nákupu kokosové vody si také dávejte pozor na její složení. V ideálním případě nakupujte jen bio kokosovou vodu, která neobsahuje zbytečné látky navíc, viz cukry, dochucovadla apod. Kokosová voda totiž sama o sobě příliš výraznou chuť nemá, proto se její chuť snaží výrobce různě vylepšovat.

O autorovi

Barbora