Zajímavé Zdraví

Čistá přefiltrovaná voda: to nejlepší pro vaše zdraví

Rádi byste do svého těla dostávali výhradně čistou vodu plnou látek, které vaši kondici a zdraví budou podporovat a nebudou vaše tělo zbytečně zanášet látkami, které by mu škodily? Pak se zaměřte na úpravu vody před její konzumací. K tomu nejjednoduššímu, co lze s vodou před pitím udělat, patří filtrace pomocí filtrační konvice. Ta pracuje na principu vyjímatelného filtru, který zachytí všechny škodliviny a postará se o dokonalý vodní koktejl pro vaše tělo.

Co všechno můžete od filtrační technologie v konvici očekávat?

Především odstranění nežádoucích komponent z vody. Těmi mohou být například těžké kovy, olovo či měď, které se do vody dostanou z potrubí, dále herbicidy či pesticidy kontaminující vodu díky moderním způsobům zemědělství. V pitné vodě se vyskytují také pozůstatky po její dezinfekci v podobě chlóru a jeho derivátů. Jejich procento je sice tak minimální, že splňuje i přísné hygienické limity, v mnoha případech je však chlór příčinu toho, proč mnoho lidí nechce konzumovat kohoutkovou vodu přímo. Filtry do konvic si se všemi těmito kontaminanty poradí a velice efektivně je z vody odstraní. Výsledkem je pak dokonale čistá voda s neopakovatelnou chutí i vůní, která svádí k tomu se napít.

Vyzkoušejte filtrační konvice značky Brita

V oblasti výroby filtračních konvic se pohybuje celá řada výrobců, kteří si již za léta své existence vydobyli silnou pozici na trhu. Jedním z nich je také světově známá značka Brita, která neustále přichází s novinkami a vylepšeními. Mezi poslední inovace této značky patří nové filtry do filtračních konvic Brita Maxtra Plus Performance a Brita Maxtra Plus Hard Water Expert, které pomocí extrémně jemné filtrační tkaniny zachytí všechny nečistoty obsažené ve vodě, a navíc ještě díky obsaženým iontovým perličkám efektivně sníží tvrdost vody. Poslední filtrační stupeň obsahující aktivní uhlík z kokosových skořápek se postará o eliminaci chlorové pachuti, herbicidů, pesticidů a dalších látek ničících chuť a kvalitu vody.

Tvrdou vodu pít nemusíte

Především filtr Hard Water Expert je zaměřen na tvrdou vodu, která pochází z domácích studní a vrtů. Její pravidelná konzumace způsobuje nejen žloutnutí zubní skloviny, ale také potíže s ledvinami a dalšími orgány, které trpí zanesením vodním kamenem. Konzumujete-li tedy vodu z vlastní studny, zamyslete se nad tím, zda by v rámci ochrany vašeho zdraví nebylo vhodnější ji filtrovat.

O autorovi

admin