Hubnutí Lifestyle Novinky

Posilovna vás udělá šťastné. A to rovnou dvakrát!

Dokážete si představit činnosti, které by vás udělaly šťastnější než pocení se v posilovně? Tak to jste tam nejspíš ještě nikdy nebyli. Díky pravidelným návštěvám fitness centra totiž budete šťastnější rovnou dvakrát.

Možná i vaši blízcí se v poslední době nebaví o ničem jiném než o tom, která posilovna v Praze je nejlepší, kdy si dají rest day, jakou část těla cvičili dneska a co budou cvičit zítra. Jestli jste tomuto trendu ještě nepřišli na kloub, pravděpodobně vám vrtá hlavou, jak je to všechno může bavit?

Odpověď na tuto otázku je zcela jednoznačná: Fyzická aktivita tyto lidi dělá šťastné.

Jedna radost pramení z transformace postavy

Snad všem lidem na světě by se líbilo, kdyby měli štíhlou a pevnou postavu. Málokdo však má to štěstí, že se jí může chlubit zcela bez práce, a pravidelné sportování i navštěvování posilovny je rozhodně jednou z cest, jak se k ní dopracovat.

Po každé návštěvě posilovny můžete zhodnotit, jak jste se zase o kousek přiblížili svému cíli, radost je tedy zcela na místě.

Druhou zapříčiní hormony

Kdykoliv se vrátíte domů po běhu, jízdě na kole, cvičení či jiné fyzické aktivitě, budete se cítit šťastní. Může za to hypofýza, centrální žláza, která jako odměnu za fyzickou aktivitu vylučuje endorfiny. Těm se také často říká hormony štěstí, protože způsobují dobrou náladu, tlumí bolest. Mimo jiné jsou vylučovány rovněž při sexu nebo při porodu. Sport je tedy takovým elixírem štěstí.

Vyzkoušejte vše na vlastní kůži

Nevěříte? Není nic jednoduššího než se o míře štěstí při posilování přesvědčit na vlastní kůži. Dobře vám k tomu poslouží fitness v Praze s názvem Eagle Fitness sídlící nedaleko stanice metra Hloubětín. Mají tady kardiozónu, lifternu, nejmodernější stroje značek Hammer Strength, EliteFTS či Life Fitness Pro2, a kdyby vás náhodou posilování nebavilo, tak rovněž aerobní sál a místnost na bojová umění.

O autorovi

admin