Novinky

Víno k výročí s krásnou ženou

Blíží se výročí seznámení s Vaší partnerkou a rád byste jí připravil překvapení v podobě lahodné večeře? Pokud patří vaření k Vašim koníčkům, můžete zkusit ke slavnostní večeři připravit ve španělském duchu.

Mezi turisty, kteří navštíví Španělsko, je velmi oblíbená paella. Tento slavný pokrm se připravuje z rýže. Tuto surovinu do Španělska přinesli Arabové, kteří Pyrenejský poloostrov dlouhá století obývali. Ačkoliv ji spousta lidí považuje za národní pokrm Španělů, své kořeny nachází paella ve Valencii. Paella se však připravuje v mnoha podobách po celém Španělsku. Do pánve kromě rýže můžete přidat kuřecí maso, mořské plody, zeleninu, snítka šafránu, který je možné nahradit také mletou paprikou. Suroviny na paellu můžete nakoupit přes internetový obchod brněnské společnosti BMC Brno www.bmcbrno.cz.Za hezkou cenu zde můžete pořídit olivy, olivový olej, konzervované ovoce i zeleninu, koření, mořské speciality a různé španělské delikatesy. K lahodné večeři patří také bezpochyby kvalitní víno. Španělsko je jedním z předních producentů vína na světě, proto není divu, že španělská vína patří k těm nejoblíbenějším.

Vaši večeři tak můžete ozdobit některým ze španělských vín Gran Reserva. Pod tímto názvem se skrývají vína, která zrají v barikových sudech minimálně 24 měsíců a 12 – 36 měsíců v láhvích. Svou kvalitou a chutí Vás nezklamou ani vína Reserva, která zrají minimálně rok v barikových sudech. Třešničkou na dortu oslavy vašeho výročí se tak může stát víno Vina Vilano Reserva 2010. Chuťově víno připomíná třešně v čokoládě s oříšky.

O autorovi

admin