Novinky

Jak vybrat parfém, který vás dokonale vystihne?

Jak vybrat parfém, který vás dokonale vystihne?
Napsal admin

Vybrat správný parfém není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Při výběru vůně proto nespěchejte. Dejte si na čas, dokud nenarazíte na ten „svůj“, který podtrhne vaši osobnost.

Na co se při koupi parfému zaměřit?

Obecně platí, že pro letní období by se měly volit svěží lehké tóny, jako jsou třeba citrusové nebo květinové. V zimě si pak můžete dovolit těžší vůně, které voní orientem a kořením. Přes den se pak používají spíše toaletní a kolínské vody, jejichž vůně není tak intenzivní. Při slavnostních příležitostech sáhněte po parfémových vodách, které mají výraznější složení vonných kompozic.

Složení vůně

Rozvinutí vůně parfémů prochází několika fázemi. Ty jsou označovány jako hlava, tělo a základ. Přísady obsažené v hlavě ucítíte jako první. Ve většině případů jsou to svěží ovocné či květinové tóny. Poté dá o sobě vědět tělo s výraznějšími kořeněnými složkami. Základ parfému pak tvoří vůně vzácných dřev, jako je santal, cedr nebo kašmír.

Jak parfém používat?

Parfémy se doporučuje nanášet na místa na pokožce s největším prokrvením. Proto se voníme za ušní boltce, na zápěstí, loketní či podkolenní jamky. Vůně také dlouho vydrží v umytých vlasech – proto je vhodné nad sebe stříknout a nechat na tělo voňavou spršku dopadnout.

Bottega Veneta

Jistě si přejete vybrat takovou vůni, kterou na sobě budete cítit celý den. Tento požadavek vám zcela splní luxusní parfémy Bottega Veneta, které jsou stvořeny pro výjimečnou ženu. U vůně Bottega Veneta vás zaujmou elegantní jasmínové tóny v kombinaci s kořeněným nádechem pepře, pergamotu a pačuli. Toto sofistikované propojení vůní evokuje svěží ráno na venkově s čerstvě posekanou trávou a překrásným květinovým záhonem. Objevte kouzlo tohoto nadčasového parfému, do jehož vůně se zamilujete.

O autorovi

admin