Nezařazené

Zásadní tipy proti vráskám podle věku

Ohledně lidského těla slyšíme téměř u všeho, že je podstatná prevence. Máte v genech předurčeny výrazné vrásky? Dělejte v mládí, co můžete, abyste je minimalizovali. Jenže ne vždycky se touto radou držíte podle vašich představ, nebo nakonec přeci jen vyhrají geny. Pokud se dostanete do této situace, to nejhorší, co můžete udělat, je tento boj vzdát. V dnešní době existuje totiž několik tipů proti vráskám. Některé známe už delší dobu, jiné jsou revoluční novinkou posledních let.

Vrásky začínají…

Nedříve ze všeho je důležité si najít tu správnou proceduru pro váš věk. V současnosti je spousta informací, které ženy zmatou. Následkem toho pak chodí i dívky ve věku od 19 do 25 let na botulotoxin, aniž by pořádně pochopily, co zákrok znamená.

Až kolem třicítky pořádný boj začíná. Jedná se tedy o fázi, kdy nemáme ještě tolik ztenčenou pokožku, ale začínají se objevovat první vrásky. V tomto okamžiku musíme začít jednat. První tip je pořízení prvního krému proti vráskám. Máte čas si je ozkoušet a za chvíli přijdete na to, který je pro vás nejlepší. Dalším důkladným krokem je používat krémy chránící proti Slunci v každém ročním období. Také nezapomínejte na každodenní důkladné čištění pleti.

Co dělat dál?

Pokud jste již oslavily 40. narozeniny, povinnou výbavou v koupelně je krém s kyselinou hyaluronovou. Další tip v boji proti vráskám je masáž obličeje. Ty ho krásně znovu napínají a prokrvují. Na internetu najdete spoustu návodů, jak postupovat.

Kolem padesátky je pleť o dost tenčí a vrásky se rychleji prohlubují. Pro zefektivnění péči proti vráskám, zkuste použít intenzivní sérum. Pokud zatím nic nezabírá, vyzkoušejte i drastičtější metody a to například chemický peeling, mezoterapii nebo už zpopularizovaný botulotoxin. Nezapomeňte, že se jedná o závažnější zákroky a musí je vést vždy odborník.

Po 60. narozeninách se začínají vyskytovat i pigmentové skvrny. Dbejte na zdroj a množství vitamínů více než dříve, také si dopřejte dostatek spánku. Proti skvrnám se nejlépe ubráníte krémem, který se na to specializuje.

Ať už se začnete bránit proti vráskám jakýmkoliv způsobem, vždy si další krok promyslete a zjistěte si co nejvíce informací. Přehnaná kombinace různých zákroků a nadměrná péče, může způsobit paseku na vaší pleti. Proto myslete na to, že všeho s mírou!

 

O autorovi

admin