Jídlo Zdraví

5 tipů, jak se na zdravé podzimní zahřátí

5 tipů, jak se na zdravé podzimní zahřátí
Napsal Barbora

Váš organismus je během chladných obdobích, jakými je podzim a zima, vystaven mnoha vlivům, které ho mohou ohrozit. Důležité je dbát na prevenci a posilovat imunitní systém. Pomoci vám může také pravidelné prohřívání těla, zvláště když přijdete celí vymrzlí z venku. 

Horké nápoje

Tím, co vás v zimě zaručeně zahřeje, jsou horké nápoje, které si můžete připravit i vy sami doma. Klasické čaje můžete obohatit o skořici, hřebíček či badyán, dosladit je sirupem, popřípadě přidat med. Úžasným zimním nápojem je yogi čaj. Jde o černý čaj, který je smíchaným se směsí koření, která se vaří s mlékem. Jde o opravdovou dobrotu!

Chai latte

Dopřejete si rádi v kavárně chai latte? Připravit si ho však můžete také doma. Stačí, když skořici, kardamon a hřebíček svaříte s černým čajem a vodou. Přelijete do hrníčku a zalijete našlehaným mlékem, chai latte se doslazuje podle chuti medem a podává se posypané skořicí. Seženete však také směs na přípravu kurkuma latte, která je verzí tohoto nápoje, avšak obsahuje kurkumu.

5 tipů, jak se na zdravé podzimní zahřátí

Zahřívací koření

Od promrzlých končetin a stálého pocitu chladu vám může pomoci také koření, které má zahřívací účinky, navíc působí na metabolismus, který znovu nastartuje a chrání vás před zbytečným přibíráním na váze. Váš organismus účinně zahřeje skořice, chilli, pepř či zázvor. Připravit si můžete ze zmíněného koření také směs a vařit ji s mlékem, s čajem, přidávat do polévek či omáček. Přidejte skořici do vašeho smoothie, pepř do polévky, zázvor do jídla a chilli, kam jen budete chtít.

Horké polévky

Na podzim si raději dopřáváme hutnější a tučnější jídla. Nenechte se zlákat zimou a dopřejte si zdravé zeleninové polévky a kuřecí vývary, které posilují imunitní systém. I do polévek můžete přidat pepř či chilli. Skvěle chutná také mrkvová polévka se zázvorem.

5 tipů, jak se na zdravé podzimní zahřátí

Horká koupel

Pomoci od chladu vám může horká bylinná koupel s rozmarýnem, heřmánkem a třezalkou. Uvolní vaše svaly, prohřeje celý organismus a vy se budete cítit jako znovuzrození.

O autorovi

Barbora