Jídlo Krása

Jaké potraviny vás ochrání před vlivy stárnutí?

Jaké potraviny vás ochrání před vlivy stárnutí?
Napsal Barbora

Pokud do svého jídelníčku zařadíte potraviny, které chrání vaše tělo před stárnutím a podporují vaše zdraví, budete se cítit skvěle. Nejde o nijak nedostupné potraviny, ale o ingredience, které seženete v každém obchodě. Tyto potraviny jsou bohaté na antioxidanty, díky čemuž vás chrání před vlivy stárnutí.

Borůvky

Na konci léta si dopřejte sběr borůvek a zamrazte si je, budou se vám hodit po celou zimou. Borůvkové smoothie vás totiž skvěle uchrání před vlivy stárnutí. Pozitivní vliv se dotýká paměti a chrání také před oxidačním poškozením organismus. Jsou také bohaté na anthokyaniny, které chrání proti stárnutí.

Avokádo

Velmi chutné superfood, to je avokádo, které se může lehce stát součástí vaší stravy, ať už ho přidáte do svého ranního smoothie, dopřejete si ho v toustu ke svačině či si ho opečete k večeři. Variací, jak připravit avokádo, je opravdu mnoho. Obsahuje důležité fytochemikálie a esenciální živiny, které zabraňují stárnutí organismu.

Jaké potraviny vás ochrání před vlivy stárnutí?Ořechy

Na ořechy byste ve své stravě zapomínat neměli. Jsou součástí vyváženého jídelníčku, chrání vás před vznikem chronických onemocnění a najdeme v nich mononenasycené i polynenasycené tuky. Proti stránutí jsou vhodné zvláště pekanové ořechy, vlašské ořechy a kaštany.

Fíky

Fíky skrývají ceněné flavonoidy a polyfenoly. Tyto látky mají silné antioxidační vlastnosti a jsou prevencí vzniku mnohých onemocnění. Fíky chrání váš organismus před stárnutím a svou chutí obohacují váš jídelníček. Dopřejte si je do své ranní kaše, s parmskou šunkou či zapečené s tvarohem.

Jaké potraviny vás ochrání před vlivy stárnutí?

Kurkuma

Protistárnoucí vlastnosti vám dopřeje také kurkuma. Díky obsaženému kurkuminu chrání proti stárnutí váš mozek i klouby. Kurkumu můžete použít při přípravě indických a asijských jídel. Posypat s ní však můžete také pečené brambory či ji přidat do míchaných vajíček.

Maca prášek

Tento prášek pomáhá vyrovnat hormonální systémem a normalizuje produkci hormonů, čímž vás chrání proti projevům stárnutí. Bývá užíván proti osteoporóze, zvyšuje plodnost a zmírňuje příznaky menopauzy.

O autorovi

Barbora